केन्द्रीय संस्करण

नगरकोटमा तीन दिने महोत्सव आयोजना हुँदै

person explore access_timeमाघ ७, २०७६ chat_bubble_outline0

नगरकोट । पर्यटन वर्ष २०२० लाई सफल बनाउने उद्देश्यका साथ सुन्दर पर्यटकीय स्थल नगरकोटमा महोत्सव हुने भएको छ ।  नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० र सोनम ल्होसारको अवसरमा यहीँ माघ १०, ११, १२ गते नगरकोटमा तीन दिने महोत्सव महोत्सव आयोजना हुन लागेको हो । 

काभ्रे र भक्तपुर जिल्लाको सिमानामा रहेको नगरकोटबाट गणेश, लाङ्टाङ गौरीशंकर, सगरमाथालगायतका हिमश्रीङ्खला देखिनुका साथै सुर्योदय र सुर्यस्तको मनोरम दृश्य अवलोकन गर्न सकिन्छ ।  पर्यटकीय स्थल नगरकोटमा पर्यटन वर्ष २०२० लाई लक्षित गर्दै दोश्रो नगरकोट महोत्सवलाई मण्डनदेउपुर नगरपालिका काभ्रे, चाँगुनारायण नगरपालिका भक्तपुर, नेपाल पर्यटन बोर्ड, बागमती प्रदेश सरकार, पर्यटन व्यवसायीलगायतका विभिन्न संघ संस्थाहरुको सहयोग रहेको छ । 

पर्यटन वर्षलाई सफल पार्नको लागि स्थानीय मौलिक झल्किने विभिन्न प्रस्तुतिहरु प्रदर्शन र लोपोन्मुख बाजागाजाहरु साथै स्थानीय खानाको परिकारहरु प्रदर्शन गरिने नगरकोट नाल्दुम पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष नविन गुरुङले रातोपाटीलाई जानकारी दिएका छन् ।

महोत्सवलाई सफल पार्न आयोजक संस्था नगरकोट नाल्दुम पर्यटन विकास समितिले विभिन्न कार्यक्रमहरु गर्दै प्रचारप्रसार गर्दै आइरहेको छ ।  ‘प्राकृतिक सम्पदा कला र सँस्कृति, पर्यटनको विकाश नगरकोटको उन्नति’ भन्ने मूल नाराका साथ मनाउन लागेका महोत्सवमा ख्याती प्राप्त कलाकारहरु चन्द्र कुमार दोङ, इन्दिरा गोले, विशाल काल्देन, शशीकला मोक्तानको प्रस्तुति रहने छ । 

त्यसैगरि अनिश योन्जान, बबिता पाख्रिन, सरोज लामिछाने, प्रभाव दोङ, कमला दोङ स्मृति गौतम, राजेश ढकाल, वाङ्छुराज वाइवा, अदित्य श्याङ्बो, सम्बर लामा, मुस्कान योन्जान, जमुना योन्जानलगायतका कलाकारहरुको बेजोड प्रस्तुति रहने छ । 

स्थानीय खाना, ढिकी, जातो, हलो, स्थानीय संस्कृति परम्पराको प्रस्तुति समेत हुने महोत्सवमा ५० वटा स्टल हुने अध्यक्ष गुरुङ्गले बताए । पूर्ण रुपमा निःशुल्क महोत्सवको अवलोकन गर्न सकिने व्यवस्था आयोजक संस्थाले गरेको छ ।

तीन दिनसम्म चल्ले महोत्सवक करिव १५ हजार मानिसको उपस्थिति हुने १ करोड रुपैयाँभन्दा माथिको कारोवार हुने आयोजकले विश्वास लिएको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...