केन्द्रीय संस्करण

नेप्सेमा ३३ अङ्कको वृद्धि

person explore access_timeमाघ ५, २०७६ chat_bubble_outline0
फाइल तस्विर

काठमाडौं । बीमा क्षेत्र र जलविद्युत् र म्युचुअल फण्ड उपसूचकको उच्च वृद्धिले नेपाल स्टक एक्सचेञ्ज परिसूचक नेप्से आइतबार पनि उच्च गतिमा बढेको छ । यो दिन नेप्से परिसूचक ३३.४३ अंकले बढ्दा परिसूचक २० महिना अघिकै विन्दुमा पुगेको छ । 
१८ सय ८१ विन्दु छोएर तल झरेको नेप्से २०७५ साल बैशाख २८ गते ११ सय ४८ को विन्दुबाट तल झेरपछि अहिलेसम्म नप्सेले यो विन्दु छुन सकेको थिएन । आइतबार नेप्से ११ सय ४३.६५ विन्दुमा पुग्यो । 

आइतबारको परिसूचकमा अघिल्ला दिनहरुमा उच्च गतिमा बढेका बैंकिङ र माइक्रोफाइनान्स समूहको वृद्धि केही कम थामिए पनि विकास बैंक, वित्त कम्पनीको वृद्धि भने रोकिएन । हाइड्रो क्षेत्र र जीबन र निर्जीवन बीमा र म्युचुअल फण्डको वृद्धि उच्च रह्यो । यी सूचकहरु ४ प्रतिशत भन्दा माथिको वृद्धि देखियो । उपसमूहमा सर्किट ब्रेकरको सिस्टम भएका कारण फाइनान्स समूह, जीवनबीमा र निर्जीवन बीमा समूहको वृद्धि ५ प्रतिशत भन्दा बढी देखियो । नेप्से परिसूचक भने एकैदिन ५ प्रतिशत भन्दा बढ्न सक्दैन । 

अधिकांश बैंकिङ समूहका कम्पनी रहेका कारण आज सेन्सेटिभ इन्डेक्स नेप्सेभन्दा कम अंकले बढ्यो । फ्लट इन्डेक्स भने नेप्सेकै हाराहारीमा वृद्धि देखियो । यो दिन नेप्से इन्डेक्स २.५५ प्रतिशत र फ्लट इन्डेक्स २.५४ प्रतिशतले बढ्यो । सेन्सेटिभ इन्डेक्स १.९५ प्रतिशत तथा सेन्सेटिभ फ्लट १.९८ प्रतिशतले बढ्यो । 

आइतबार कारोबारका आधारमा पनि नेप्से उत्साहजनक नै रह्यो । आइतबार एकैदिन २ अर्ब ९ करोडका शेयर किनबेच भए । यो दिन १४ ओटा कम्पनीका शेयरहरु १० प्रतिशतले बढेर सर्किट ब्रेकर लाग्यो भने ४४ ओटा कम्पनीका शेयर स्क्रिपहरुको मूल्य ५ प्रतिशतभन्दा बढीले वृद्धि भयो । यो दिन पनि २५ ओटा शेयर स्क्रिपहरुको मूल्य भने घटेको छ । 

यो दिनमा २१ हजार ४२३ पटक शेयर कारोबार हुँदा १७८ कम्पनीको ६१ लाख ३१ हजार कित्ता शेयर खरिदबिक्री भएका थिए ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.