समृद्ध नेपाल सुखी नेपालीको लक्ष्य पुरा गर्ने कार्यमा सबैको सहयोग आवश्यक छ : डीआईजी पोखरेल

person explore access_timeपुस २२, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । महानगरीय प्रहरी कार्यालय रानीपोखरीका प्रमुख प्रहरी नायब महानिरीक्षक (डीआईजी) विश्वराज पोखरेलले समृद्ध नेपाल सुखी नेपालीको लक्ष्य पुरा गर्न कार्यमा सबैको सहयोग र सहकार्य आवश्यक रहेका बताएका छन् ।


समुदाय–प्रहरी पालिका समिति, चन्द्रागिरिले मंगलबार ग्रिनल्याण्ड बैंक्कट थानकोट चेकपोष्टमा गरेको सुरक्षा सुदृढीकरण सम्बन्धी अन्तरक्रिया तथा जनचेतनामुलक कार्यक्रममा उठेका जिज्ञासाहरूको जवाफ दिँदै समाज परिवर्तन गर्न वा सुधार गर्न आफैबाट सुरू गर्नु पर्ने, आफु सुधार भए मात्र समाज र राष्ट्रलाई सुधार वा  परिवर्तन गर्न सकिने बताएका हुन् ।आफ्ना आफन्तबाट नै धेरै घटनाहरू घटेको स्मरण गराउँदै सुरक्षित समाज निर्माणको लागि सबैको सहयोग र सहकार्यको आवश्यकता पर्ने समेत उनले बताए ।  उनले प्रहरी समुदाय साझेदारी कार्यक्रममार्फत नागरिकहरूसँग अझ नजिक हुने हुनुले कुनै घटनाको जानकारी तुरून्तै प्रहरीलाई दिन आग्रह समेत गरे । काठमाडौँ राजधानी प्रवेश मुख्य नाका भएकाले राजधानीको शान्ति र सुरक्षा कडा हुनुपर्ने भन्दै थानकोट प्रहरीलाई निर्देशन समेत दिए ।डीआईजी पोखरेलले भने, ‘अपराध प्रविधिको प्रयोग अहिलेको ठूलो चूनौती हो ।  यसको नियन्त्रणमा प्रहरी सधैँ सजग छ । त्यसको प्रत्येक कार्यको समेत सुक्ष्म निगरानी गरेका छौं ।’  सुशासन कायम गर्ने सरकारको प्रतिबद्धतालाई सफलिभुत बनाउने कार्यमा प्रहरीले  सुशासनको आधारभुत कुराहरू कानूनमा आधारित प्रशासन, निष्पक्षता, समानता, पारदर्शिता, जवाफदेहीता र अन्य व्यवसायिकताका साथ व्यक्तिगत स्वार्थबिना कार्य गर्ने बताए ।

कार्यक्रममा महानगरीय ट्राफिक महाशाखाका प्रमुख एसएसपी भीम ढकालले चन्द्रागिरी नगरपालिका उपत्यकाको एउटा मुख्य ढोका रहेको बताएका छन् । उनले भने, ‘नेपालभरका मान्छेहरु चन्द्रागिरीबाट राजधानी प्रवेश गर्नुहुन्छ, त्यसैले सबैको पहिलो नजर चन्द्रागिरी पर्छ ।’

राजधानीको सुरक्षा व्यवस्था कस्तो छ भन्ने कुराको पनि चन्द्रागिरी नगरपालिकाले महत्वपूर्ण भूमिका राख्छ, एसएसपी ढकालले भने, ‘चन्द्रागिरी नगरपालिकाका जनप्रतिनिधिहरु एकदमै सक्रिय छन् । कार्यक्रममा चन्द्रागिरी नगरपालिकाका मेयर घनश्याम गिरीले शान्ति सुरक्षालाई मजबुत बनाउन प्रविधिमैत्री बनाउनुपर्ने बताए ।’ नागढुगादेखि कलंकीसम्म सीसीटिभी क्यामेरा जडान गर्न नगरपालिकाबाट १ करोड रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरिएको मेयर गिरीले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा स्थानीय जनप्रतिनिधिलगायतका व्यक्तिहरुको पनि उपस्थिति रहेको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।