केन्द्रीय संस्करण

बढी खानु पनि खतरा !

person explore access_timeपुस २२, २०७६ chat_bubble_outline0

हामी बालबच्चाहरुले कम खानेकुरा खाए भनेर चिन्ता गर्छौं । कम खाएमा बच्चालाई पौष्टिक पदार्थ पुग्दैन, उनीहरु कमजोर, रोगी हुन्छन् भन्ने हाम्रो सोचाइ रहेको हुन्छ । तर केही समयअघि ब्रिटेनमा गरिएको एक अध्ययनमा त्यसको ठीक उल्टो कुरा पत्ता लागेको थियो ।

व्रिटेनका करीव ४ हजार बच्चाहरुमाथि एक अनुसन्धान गरिएको थियो । उक्त अनुसन्धानमा सानोमा कम खानेकुरा खाने बालकहरुलाई बढी खानेकुरा खाने बालकहरुको तुलनामा क्यान्सर हुने खतरा कम रहेको पत्ता लागेको थियो । यो अनुसन्धानले सानोमा बढी खानेकुरा खन्चुवा बच्चालाई क्यान्सर हुने खतरा बेसी रहेको प्रष्टै देखियो ।

यही प्रयोग पहिले मुसाहरु माथि पनि गरिएको थियो त्यसमा पनि बढी खाने मुसालाई क्यान्सरको खतरा बढी र कम खानेलाई क्यान्सरको खतरा कम रहेको देखिएको थियो ।

Title photo: https://www.healthyplace.com

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.