केन्द्रीय संस्करण

फुटबलर ओजिलले चीनको कदमविरुद्ध आवाज उठाएपछि...

person explore access_timeमंसिर २८, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । फुटबल क्लब आर्सेनलका मेसुत ओजिलले चीनमा विगुर मुसलमानहरुमाथि भएको  उत्पीडनको बिरूद्ध आवाज उठाएका छन्। उनले शुक्रबार ट्वीटरमार्फत भनेका छन्, ‘चीनमा मस्जिदहरू भत्काइदैछ। त्यहाँ मौलविसहरू मारिए, बच्चाहरू स्कूल जान सक्दैनन् । यी सबै हुँदाहुँदै पनि विश्वभरका मुस्लिम र मुस्लिम देशहरू मौन छन् ।’

टर्की मूलका ओजिल २०१० को विश्वकप जित्ने जर्मन फुटबल टीमको सदस्य समेत हुन् । उनी विश्व कपपछि गोल्डेन बलका लागि शीर्ष १० खेलाडीहरू मध्येका एक हुन् । गतवर्ष टर्कीका राष्ट्रपति रजब तयब अर्दोनसँग फोटो खिचेपछि ओजिल चर्चामा थिए । त्यसलगत्तै उनको विश्वसनीयतामा जर्मनीका फुटबल प्रशंसकहरुले प्रश्न उठाइएका थिए। त्यसलगत्तै ओजिलले जर्मनीको राष्ट्रिय टोली छोडेका थिए ।

ओजिलले ट्वीट गर्दै भनेका छन्, ‘कुरान जलाइँदैछ। मस्जिदहरू बन्द वा ध्वस्त भइरहेको छ। मुस्लिम विद्यालय (मदरस) प्रतिबन्धित छन् । मुस्लिम धार्मिक नेताहरू (मौलवीहरू) एक एक गरी मारिए। भाइहरूलाई जबरजस्ती शिविरहरूमा पठाइन्छ। विश्वभरका मुस्लिमहरू मौन छन्। तिनीहरूको आवाज सुन्न कतै छैन ।’

चिनियाँ सरकारले सिन्जियाङ प्रान्तको शिविरहरुमा करिब १० लाख विगुर मुस्लिमहरुलाई कैद गरेको सञ्चारमाध्यामहरुले बताउँदै आएका छन् । सो प्रान्तमा साम्प्रदायिक दङ्गा भड्किने डरले चीनले विशेष सर्तकता अप्नाउँदै आएको छ । ओजिलको उक्त ट्वीटलाई अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यामहरुले प्राथमिकता दिएका छन् ।Photo: dainik-bhaskar

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.