केन्द्रीय संस्करण

नारायणी नदीमा नेपाली सेनाको जलउद्दार अभ्यास, हेरौं तस्बिरमा

person explore access_timeमंसिर २७, २०७६ chat_bubble_outline0

चितवन । चितवनको नारायणी नदीमा नेपाली सेनाले जलउद्धार अभ्यास तालिमको प्रदर्शनी  गरेको छ । नेपाली सेना श्री नम्बर २ विपद् व्यवस्थापन गण रिसौली चितवनले श्री विपद् व्यवस्थापन निर्देशनालय अन्तर्गतका फौजहरुको क्षमता विकास अभिवृद्धिका साथै समूहगत कार्य गर्ने परिपाटीको विकास गर्ने उद्देश्यले जलउद्धार अभ्यास गरेको हो । सो अवसरमा  नदीमा डुङ्गा पल्टेर  डुबेकाहरुको उद्धार कसरी गर्ने भन्ने बारेमा प्रदर्शन गरिएको  थियो । प्रदर्शनमा मोटरबोट, जेटबोट र र्याफटिङ्ग बोट प्रयोग गरिएको थियो । ६ दिनसम्म भएको उक्त तालिमको समापन गरिएको हो ।

तालिममा  श्री विपद् व्यस्थापन तालिम शिक्षालय श्री नम्बर १ विपद् व्यवस्थापन गण र श्री नम्बर २ विपद् व्यवस्थापन गणका ३५ सेनाहरुको सहगागिता रहेको श्री नम्बर २ विपद् व्यवस्थापन गणका गणपति राजेन्द्र पराजुलीले बताए । उक्त प्रदर्शनमा प्रशिक्षार्थीहरुले फ्लिप ड्रिल अण्डर वाटर क्रसिङ्ग ओ बी एम र्याफटिङ्ग बोटद्वारा अभ्यास गरेका थिए । उक्त अवसरमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण भट्टराईलाई विपदमा प्रयोग गरिने विभिन्न आधुनिक उपकरणबारे जानकारी गराइएको थियो । सो अवसरमा विपदका बेला उद्धार गर्ने सम्बन्धमा पूर्व अभ्यास देखाउने, नदीमा बगेको मानिसलाई कसरी उद्धार गर्ने भन्ने विषयमा प्रदर्शर्नी गरिएको  र विपद् व्यवस्थापन गणसँग भएका उद्धार सामाग्रीको प्रदर्शनी समेत भएको थियो ।

आफुहरुसँग रहेका तीन प्रकारका सामाग्रीहरुको प्रदर्शनी समेत गरिएको पराजुलीले बताए ।  सो अवसरमा (सिएसएसआर) कोल्याप्स इस्टक्चर सर्च एण्ड रेस्क्यू सम्बन्धि उद्धार सामाग्री, फायर फाइटिङ्ग सम्बन्धि उद्धार सामाग्री र वाटर रेस्क्यु सम्बन्धि उद्धार सामाग्री प्रदर्शनी भएको थियो । कार्यक्रममा सेनाको विपद व्यवस्थापन निर्देशनालयका सहनिर्देशक महासेनानी सुवास थापा, जिल्लाका सरकारी निकायका सुरक्षा अधिकारीहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.