केन्द्रीय संस्करण

मिस दक्षिण अफ्रिका बनिन् यस वर्षको मिस युनिभर्स (फोटोफिचर)

person explore access_timeमंसिर २३, २०७६ chat_bubble_outline0

जोजुबिनी तुन्जीले सन् २०१९ को मिस युनिभर्सको उपाधि आफ्नो पोल्टोमा पारेकी छिन् ।

जर्जियाको एट्लान्टामा आइतबार टाइलर पेरी स्टुडियोमा आयोजित उक्त ब्युटी पेजेन्टमा पहिलो पटक अफ्रिकाकी अश्वेत महिलाले उपाधि हासिल गरेकी हुन् । उनी एक अभियन्ताको रुपमा सक्रिय छिन् र लैङ्गिक हिंसा अन्त्यका लागि विशेष रुपमा काम गरिरहेकी छिन् । तुन्जीका लागि प्राकृतिक सुन्दरता पनि महत्वपूर्ण छ । उनी भन्छिन्, ‘महिलाहरुले आफू जस्तो छन् त्यसैमा खुसी हुनुपर्छ ।’

विजेतको रुपमा आफ्नो नाम घोषणा गरेपछि तुन्जीले आफ्नो दुबै हात जोडेर निधारमा छोइन् र मज्जाले हाँसिन् ।

त्यसपछि उनले लगाइरहेको लामो बाहुला भएको टल्किने गाउन माथिबाट मिस युनिभर्स लेखिएको सास लगाइयो । त्यसपछि लगाइयो मिस युनिभर्सको ताज । मिस फिलिपिन्स र सन् २०१८ की मिस युनिभर्स क्याट्रियोना ग्रेले उनलाई ताज पहिराउँदा उनी केही भावुक पनि बनिन् ।

यो वर्षको ताजलाई ‘एकताको शक्ति’ नाम दिइएको छ । यो ताज १८ क्यारेट सुन र १ हजार ७ सय ७० वटा हिरा जडान गरेर बनाइएको हुन्छ । ताजको बीचमा ६२.८३ क्यारेट तौल भएको सेन्टरपिस स्टोन पनि जडित छ ।

प्रतिस्पर्धामा मिस पुयोर्टो रिको र मिस मेक्सिकोले क्रमशः दोस्रो तथा तेस्रो स्थान हासिल गरे ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...