केन्द्रीय संस्करण

बढ्दो छ सर्वे लाइसेन्स लिनेको संख्या, ३ वर्षमा ५९ लाई

person explore access_timeमंसिर २२, २०७६ chat_bubble_outline0

विद्युत् विकास विभागले पछिल्लो ३ वर्षमा ५९ सौर्य ऊर्जा परियोजनालाई सर्वेक्षणका लागि अनुमपतिपत्र प्रदान गरेको छ । विभागले हालसम्म कुल ४८१.९७ गेगावाट (मेवा) क्षमताका विभिन्न परियोजनाहरुलाई सर्वेक्षणको अनुमति दिएको हो । 

विभागको तथ्यांकले देखाउँछ, गत आर्थिक वर्षदेखि सौर्य ऊर्जाको सर्वे लाइसेन्सका लागि निवेदन दिने र पाउने क्रम बढेको छ । आव २०७५/७६ मा ३४०.५६ मेवाका २५ परियोजनाले सर्वे लाइसेन्स पाएका छन् भने चालु आवमा हालसम्म ६१.५९ मेवाका ९ परियोजनाले यस्तो लाइसेन्स पाएका छन् ।

विभागले २०७३ असोज १४ गतेदेखि ग्रीड कनेक्टेड सोलार पावर परियोजना सञ्चालनका लागि अनुमति  अनुमति दिन थालेको थियो । विभागले जारी गरेका सर्वेक्षण अनुमतिपत्रमा ०.५ मेवादेखि १२० मेवासम्म क्षमताका परियोजनाहरु छन् । यो समाचार आजको आर्थिक अभियान दैनिकमा मिलन विश्वकर्माले लेखेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.