केन्द्रीय संस्करण

धरानमा लालकिल्ला तोड्न काँग्रेसको ठूलो सफलता हो : सभापति देउवा

person explore access_timeमंसिर २१, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल । नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले पार्टीमा अन्तरघातको रोग समस्याका रुपमा देखिएको बताएका छन् । काँग्रेसले चुवान जित्नको लागि पार्टीभित्र अन्तरघात गर्नेमाथि कारवाही गनुपर्ने उनले बताए ।

पार्टीको सिद्धार्थनगर समितिको दोस्रो नगर भेला तथा साइकल–ह्विल चेयर वितरण समारोहमा सभापति देउवाले पार्टीभित्र अन्तर्घात गर्नेलाई कारबाही गरि छोड्ने बताए । 

देउवाले पार्टी भित्र अन्तरघात भएसम्म काँग्रेसले चुनाव जित्न नसक्ने बताए । देउवाले भने,  'पार्टीका उम्मेदवारविरुद्ध उभिने कार्यकर्तालाई कारबाही नगर्दासम्म पार्टीभित्र अन्तर्घातको खेल भविष्यसम्म रहिरहन्छ। यो पार्टीभित्रको डरलाग्दो रोग हो। यसलाई निर्मूल पार्नुपर्छ।’

यद्यपि उपनिर्वाचनमा धरान उपमहानगरपालिमा काँग्रेस कम्युनिष्टको लालकिल्ला तोड्न सफल भएको देउवाले भनाइ थियो । ‘विगतदेखि पार्टीले पराजय भोग्दै आएको स्थानमा चुनाव जित्नु काँग्रेसको ठूलो सफलता हो,’ उनले भने । 

हालै सम्पन्न उपनिर्वाचनको परिणामबारे २६ मंसिरमा बोलाइएको केन्द्रीय कार्यासमिति बैठकमा समिक्षा गरिने देउवाले बताए। यस्तै सरकारको मुख ताकेर मात्र नहुने भन्दै पार्टीको सिद्धार्थनगर समितिले विपन्न नागरिकहरुलाई साइकल तथा ह्वील चियर वितरण गरेर रचनात्मक कामको सुरुवात गरेकोमा सभापति देउवा प्रशंसा गरे । 

कार्यक्रममा काँग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले प्रजातन्त्रको दियोलाई कसैले निभाउन नसक्ने बताए । जनताको पक्षमा काँग्रेसका प्रत्येक कार्यकर्ता बलिदान दिन तयार रहेको खाँणले दावी गरे ।

काँग्रेस सिद्धार्थनगर नगर समितिले नगरका पाँचजना अपांगलाई ह्विल चेयर र ४४ जना गरिब तथा जेहेन्दार विद्यार्थीलाई साइकल वितरण गरेको थियो।
कार्यक्रम सफल बनाउन सहयोग पु¥याएको भन्दै विभिन्न व्यक्तित्वलाई कदरपत्रबाट सम्मान गरिएको थियो ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.