केन्द्रीय संस्करण

सागमा गौरिकाको हौसला बढाउने बन्यो ‘हिप हिप हुर्रे गौरिका’ गीत

person explore access_timeमंसिर ६, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । यसै महिना नेपालमा दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग)को १३ औं संस्मरण आयोजना हुँदैछ । यो सागमा पदक दिलाउन नेपालले आशा गरेका केही खेलाडी छन् । ती मध्यकी एक हुन् गौरिका सिंह । राष्ट्रिय खेलकुदमा आफ्नो एकछत्र प्रभूत्व कायम गरेकी यी गौरिका पौडीबाज हुन् । 

सागमा उनलाई हौसला पुर्याउने उदेश्यले तिलस्मी खड्काले अहिले एक गीत समेत बनेको छ । ‘हिप हिप हुर्रे गौरिका’ बोलको गीत हालै सार्वजनिक गरिएको हो ।  गोल्डेनगेट कलेजमा कक्षा १२ को पढाई सिध्याएकी तिलस्मीले खेलाडीको हौसलाको लागि गति बनाएको बताइन् । 

सर्लाही, हरिवनकी तिलस्मीको गतीमा संगीत उनकै पिता योगाज खड्काले संगीत भरेका छन् । गतिको शब्द पनि योगाजले नै कोरेका हुन् ।  योगाज गौरिका फ्यान भएका कारणले उनीमाथि गीत बनाएका हुन् । उनले गीत बनाउनुको अर्का कारण पनि छ । ‘अन्तर्राष्ट्रिय प्रतिस्पर्धामा हौसला बढाउने हिसाबले यो गीत लेखेको थिएँ’ योगाजले थपे ‘अहिले दक्षिण एसियाली खेलकुदमा गौरीले पनि उनले भाग लिँदैछिन् । त्यसैले यतिबेला सार्वजनिक गर्नु उपयुक्त हुने ठानेको हुँ ।’

गायिका तिलस्मीले पनि गीतबाट चर्चा पाउने आस गरेकी छन् । गीत सार्वजनिक समय सहित भएकोले ‘टाइमिङ’ स आफूलाई चर्चा दिलाउने उनको विश्वास छ ।  गीतको म्युजिक भिडियो पनि बनेको छ । भिडियो सञ्जय पाण्डेले निर्देशन गरेका हुन् । १३ औं सागका लागि गौरिका २ डिसेम्बरमा नेपाल आउँदैछिन् । यसपालीको राष्ट्रिय खेलकुदमा समेत उनले कीर्तिमानी १२ स्वर्ण जितेकी थिइन् । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.