केन्द्रीय संस्करण

युरोकप २०२०  छनौट : स्पेन र इटालीको गोलवर्षा

person explore access_timeमंसिर ३, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । युरोकप २०२० मा स्थान बनाइसकेको स्पेनलले समूह चरणको अन्तिम खेलमा प्रभावशाली जीत निकालेको छ । घरेलु मैदानमा सोमबार राति भएको खेलमा स्पेनले रोमानियालाई ५–० गोलले हरायो ।

स्पेनलाई जिताउन आठौँ मिनेटमा फेबियन रुइजले खाता खोले । जेरार्ड मोरेनोले ३३ औँ र ४३ औँ मिनेटमा लगातार दुई गोल गरे । स्पेनले ४५ औँ मिनेटमा रोमानियाका एड्रियन रसबाट आत्मघाती गोल उपहार पाएको थियो । त्यसपछि दोस्रो हाफको इन्जुरी समयमा माइकल ओयरजाबालले गोल गर्दै स्पेनलाई प्रभावशाली जित दिलाए ।

जितसँगै समूह ‘एफ’ को शीर्ष स्थानमा रहेको स्पेनले १० खेलबाट २६ अंक बनायो । अर्को खेलमा स्वीडेनले फारोय आइसल्यान्डलाई ३–० गोलले पराजित भयो । स्वीडेन पनि समूह उपविजेताको रुपमा युरोकपमा छनोट भईसकेको छ । दोस्रो स्थानम रहेको स्वीडेनको २१ अंक छ । यही समूहको अर्को खेलमा नर्वेले माल्टालाई २–१ गोलले हराएको छ ।

अर्मेनियामाथि इटालीको गोलवर्षा

यता, इटालीले सन् २०२० को युरोकप छनोट खेलमा अर्मेनियामाथि गोलवर्षा गरेको छ । समूह ‘जे’ अन्तर्गत सोमबार राति घरेलु मैदानमा भएको खेलमा इटालीले अर्मेनियालाई ९–१ गोलले हरायो । यसअघिनै युरोकपमा छनोट भइसकेको इटालीले अपराजीत यात्रा कायम राख्यो ।

एकपक्षीय खेलमा इटालीको जितमा सिरो इम्मोबाइलले आठौं र ३३ औँ तथा निकोलो जानिलोले नवौं र ६४ औँ मिनेटमा दुई गोल गरे । निकोलो बरेलाले २९ औँ, अलेसियो रोमागोन्लीले ७२ औँ, जोर्गिन्होले ७५ औँ,  रिकार्डो ओरसोलिनीले ७८ औँ र फेडेरिको चेइसाले ८१ औँ मिनेटमा एक एक गोल गरेका थिए ।

अर्मेनियाका इडगर बाबायानले ७९ औँ मिनेटमा सान्त्वना गोल फर्काएका थिए ।

छनोट खेलमा शतप्रतिशत जित निकालेको इटाली शीर्ष स्थानमा छ । इटालीले १० खेलबाट ३० अंक बनाएको छ । यस समूहबाट फिनल्यान्डले पनि युरोकप यात्रा तय गरेको छ । सोमबार रातिनै भएको खेलमा फिनल्यान्डले ग्रीससँग २–१ गोलले पराजित भए पनि युरोकपमा छानिएको हो ।

दोस्रो स्थानमा रहेको फिनल्यान्डले १८ अंक बनाएको छ । १४ अंक बनाएको ग्रीस तेस्रो स्थानमा रह्यो । १० अंक बनाएको अर्मेनिया पाँचौँ स्थानमा रह्यो । यही समूहको अर्को खेलमा बोस्निया एन्ड हर्जगोभिनाले लिचेस्टेन्सटेनलाई ३–० गोलले पराजित गरेको छ । जितसँगै १३ अंक बनाएको बोस्निया एन्ड हर्जगोभिना चौथो स्थानमा रह्यो भने दुई अंकमा सिमित लिचेस्टेन्सटेन अन्तिममा रह्यो ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.