केन्द्रीय संस्करण

प्रदेश ५ को मन्त्रिपरिषद बैठक : यस्ता छन् निर्णयहरु

person explore access_timeमंसिर २, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल ।  प्रदेश - ५ को मन्त्रिपरिषद बैठकले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलको मेडिकल सुपरिटेण्डनको नियुक्तीदेखि गाउँपालिकाको केन्द्र परिवतर्न गर्न संघीय सरकारलाई  सिफारीस गर्ने निर्णय गरेको छ ।

सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलको मेडिकल सुपरिटेण्डनमा डा. राजेन्द्र प्रसाद खनाल नियुक्त गरेको छ । डा. खनाल वरिष्ठ रेडियोलोजिष्ट हुन् । यसअघि मेडिकल सुपरिटेण्डन रहेका डा. कृष्ण खनालले अनिवार्य अवकास पाएका थिए । 

यस्तै बैठकले सूचना तथा सञ्चार प्रतिष्ठानको कार्यकारी निर्देशकको पारिश्रमिक सेवा सुविधा मापदण्ड स्वीकृत गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रतिष्ठानका अध्यक्षले ५० हजार ६ सय मासिक पारिश्रमिक पाउने गरी मापदण्ड बनाइएको छ । 

यसैगरी प्रदेश लोकसेवा आयोजकका सदस्यको पािरश्रमिक, सेवाको सर्त र ुसुविधा पनि बैठकले स्वीकृत गरेको छ । आयोगका सदस्यहरुले पनि ५० हजार ६ सय पारिश्रमिक पाउनेछन् । 

यता कानुन मस्यौदा तथा सुझाव कार्यदलका विज्ञ खुमाकान्त पौडेलको पनि पारिश्रमिक एवं सुविधा बैठकले स्वीकृत गरेको छ । पौडेलले मासिक ४९ हजार पारिश्रमिक पाउनेछन् । बैठकले विपत्त व्यवस्थापन कार्य सञ्चालन निर्देशिका, कृषि पशुपंक्षी सम्बन्धी अभियानमुखी मिसन कार्यक्रम र स्मार्ट कृषि गाउ कार्यक्रम कार्यविधि स्वीकृत गर्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यसैगरी बैठकले वाँकेको जानकी गाउँपालिकाको केन्द्र परिवर्तनका लागि संघीय सरकारलाई सिफारिस गरेको छ । बाँकेको जानकी गाउँपालिका वडा – ४ खजुरा बाट वडा नंं ३ मानपुरमा केन्द्र सार्न सिफारिस गरिएको प्रदेश सरकारका पवक्ता बैजनाथ चौधरीले बताए ।  

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.