केन्द्रीय संस्करण

प्रधानमन्त्री सचिवालयका रिमाल र भट्टराईको राजीनामा अस्वीकृत

person explore access_timeकात्तिक २९, २०७६ chat_bubble_outline3

काठमाडौँ– प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आफ्नो सचिवालयका २ सल्लाहकारसहित ६ जना सदस्यको राजीनामा स्वीकृत गरेका छन् । राजीनामा स्वीकृत भएसँगै उनीहरु पदमुक्त भएका छन् । 

राजीनामा स्वीकृत हुनेमा प्रेश सल्लाहाकार कुन्दन अर्यालसहित जनसम्पर्क सल्लाहकार अच्युत मैनाली, प्रेस संयोजक चेतन अधिकारी तथा सचिवालयमा कार्यरत घनश्याम भट्टराई, कृष्ण पौडेल र कम्प्युटर अपरेटर उदय पोखरेल छन् ।

अर्यालसहित ६ जनाको राजीनामा भने मंसिर १ गतेबाट लागु हुनेगरी स्वीकृत भएको हो ।

राजीनामा स्वकिृत भएलगत्तै अर्याल भने शुक्रबारै सिन्धुलीतर्फ हिँडेका छन् । 

प्रधानमन्त्री ओलीले गत साता सचिवालयका सवै ११ सदस्यलाई सामुहिक राजीनामा गर्न लगाएका थिए । तर प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालसहित परराष्ट्र सल्लाहकार राजन भट्टराईको राजीनामा भने अस्वीकृत भएको छ । यसको अर्थ हो रिमाल र भट्टराई प्रधानमन्त्री ओलीको रोजाइमा परेका छन् । त्यसैले उनीहरुले सचिवालयमा निरन्तरता पाएका छन् ।

आफ्नो स्प्रीट अनुसार काम गर्न नसकेकाले सचिवालयका केही सदस्य र सल्लाहकारको राजीनामा स्वीकृत गरेको प्रधानमन्त्री निकट स्रोतले बताएको छ । तर सचिवालयका तल्ला तहका सदस्यलाई हटाएर माथिल्लो तहकालाई राख्दैमा प्रधानमन्त्री ओलीको स्प्रीट बढ्ला या नबढ्ला ? त्यो भने हेर्न बाँकी नै छ ।

अर्याल, अधिकारी र मैनालीहरु लाए–अह्राएको मात्रै काम गर्दै आएका थिए । उनीहरुसँग सरकारको सफलता र असफलता जोडिने कुरै हुदैन । आफ्नो सचिवालयसहित मन्त्रिहरुको समेत कार्यसम्पादनको मुल्याङ्कनका आधारमा प्रधानमन्त्री ओलीले आफ्ना सहयोगीहरु परिवर्तन गर्ने नीति लिएका छन् ।

तर सरकारका मन्त्री तथा सत्तारुढ दलका कतिपय नेताहरुले प्रमुख सल्लाहकार रिमालले प्रधानमन्त्री ओलीलाई निश्चित घेरामा राख्दा समस्या भएको गुनासो गर्दै आएका छन् ।

तर यो गुनासो विपरित प्रम ओलीले स्थायी समिति सदस्य समेत रहेका रिमाललाई निरन्तरता दिएपछि धेरैले समस्याको जड कायमै राखेर हाँगाविगा काट्दैमा प्रधानमन्त्रीको चाहाना र गति बढ्नेमा शंका व्यक्त गरेका छन् । नेकपाका एक नेता भन्छन्, ‘सचिवालयमा केही पात्र फेरिएपनि प्रवृति नफेरिने देखियो ।’

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

 1. Nov. 16, 2019, 1:45 a.m. भगवान घिमिरे
  सबैभन्दा पहिले विष्णु रिमाल लाइ हटाउनु पर्थ्यो समस्याको जड भनेकै उनी हुन्। सचिवालयका सबैलाई हटाएर प्रधानमन्त्रिले चुस्त र दुरुस्त टिम बनाउन लागे अब त केहि हुने भो भनेको यो त खालि नयाँलाइ जागिर दिने प्रपन्च जस्तो मात्रै भयो।राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालकै कारणले सरकार बदनाम र उँधो गतितिर लागेको भन्ने कहिले हेक्का हुने हो प्रम लाइ।
 2.  0 Reply
 3. Nov. 15, 2019, 2:40 p.m. shysm kuinkel
  bishnu rimal is maxium fit for NAYAB SUBBA not SECTION OFFICER at PM karyalaya. chief adviser ka baat to delhi bahut door hai !! Dr raaja BHATTARAI IS 100 % PERFECT !!!!!!
 4.  0 Reply
 5. Nov. 15, 2019, 2:39 p.m. प्रतिक श्रेष्ठ , सिराहा
  आखिर कुरोको चुरो त्यही रह्यो । समस्या जस्ताको तस्तै । हटाउनु पर्ने अझ सहि शब्द भन्नू पर्दा गलह्त्याउनु पर्नेलाइ काखी च्यापेर के सन्देश दिन खोज्नु भो प्रधानमन्त्रीज्युले ? वहाले नै जानुन ।
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.