केन्द्रीय संस्करण
दशरथ रङ्गशाला पुनर्निर्माण

जब पर्‍यो राति अनि बुढी ताती

person explore access_timeकात्तिक २९, २०७६ chat_bubble_outline1

एउटा चर्चित उखान छ, जब पर्‍यो राति अनि बुढी ताती । यो उखान ठ्याक्कै दशरथ रङ्गशालाको पुनर्निर्माणको कार्यशैलीमा लागू भएको छ ।

२०७२ सालमा गएकोे विनाशकारी भूकम्पमा रङ्गशालामा पनि क्षति पुगेको थियो । तर भूकम्प गएको चार वर्षमा पनि देशको एक मात्र अन्तर्राष्ट्रिय स्तरीय रङ्गशालाको पुनर्निर्माण अझै सकिएको छैन ।

विगत ४ वर्षदेखि विभिन्न बाहनामा पुनर्निर्माण कार्यलाई तीव्रता नदिएको एचसीडी नेपाल र सिम्यी चाइना कम्पनीले अहिले रातदिन नभनी काम गरिरहेका छन् ।

पुनर्निर्माण समयमा नसकिँदा दशरथ रङ्गशालामा विश्वकप २०२२ को फुटबल छनोटअन्तर्गत नेपाल र कुवेतबीच हुने भनिएको खेल हुन सकेन ।

आगामी मङ्सिर १५ देखि २४ गतेसम्म १३औँ दक्षिण एसियाली खेलकुद साग पनि नेपालमा आयोजना हुँदैछ । तर रङ्गशाला निर्माणको काम भने अहिलेसम्म पनि ‘जारी’ छ ।

मङ्सिर ८ गतेसम्म रङ्गशालाको पुनर्निर्माण कार्य सम्पन्न गर्ने लक्ष्यका साथ काम गरिरहेको एचसीडी नेपालका म्यानेजिङ डाइरेक्टर उपेन्द्र बम बताए । ‘पुनर्निर्माणको कार्य दिनभरि रातभरि गरिरहेका छौँ । केहीले त राति १२ बजेसम्मै काम गरिरहेका छौँ,’ उनले भने, ‘राति रङ्गशालाको बत्ती बालेर काम गर्छौं ।’

रङ्गशाला निर्माण कार्यमा ४५ जना कामदार खटिएको उनले बताए । चीनबाट रङ्गशाला निर्माण कार्य लागि १ जना इन्जिनियर र ४ जना  प्राविधिक ४ दिनभित्रमा नेपाल आउने समेत उनले बताए । मङ्सिर ८ गते दशरथ रङ्गशालाको पुनर्निर्माण कार्य सम्पन्न गर्नका लागि २० दिन अगाडि राति काम सुरु गरेको उनले बताए ।

तस्विरहरु : कृष्ण खड्का

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Nov. 15, 2019, 12:08 p.m. DURGA JEE
    LEKHNU TA SAJILO XA MAYA MAAM, KAAM GARERA DEKHAUNU GARHO CHHA, PRAKRIYA SWIKRITI ANUMATI , GUNDA ANI PARTAKAR AAADI AADI, ABA HJR CHHITTO NIRMAN GARNA SAKNU HUNCHHA BHANE YO DESHMA PATRAKARITA CHHODERA AAUNUS SWAGAT CHHA SUNDAR SHANTA NEPAL BANAAAU, PATRAKAR KO HATAOTSAHI BANAUNE ANI GOO GANHAYO , KINA GANHAYO BHANNE BANILE SAPPAI JANATA DIKKA CHHAN , KURO BUJHNIOS, USLAI PANI CHHITTAI SAKERA GWAMMA PROFIT LINA MAN NABHAKO HOLA RA. BICHARA POOR ARTICLE. POOR PATRAKARITA.
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.