केन्द्रीय संस्करण
अन्तर्राष्ट्रिय

राफेल मुद्दा : सर्वोच्च अदालतले नरेन्द्र मोदीलाई दियो राहत

person explore access_timeकात्तिक २८, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । भारतको सर्वोच्च अदालतले आइतबार राफेल खरिद सम्झौतासम्बन्धी मुद्दाको पुनरविचार गर्न परेको मुद्दालाई खारेज गरिदिएको छ ।  मुख्य न्यायाधीश रन्जन गोगाई, न्यायाधीश एस.के.कौल र न्यायाधीश के.एम.जोसेफको बेन्चले यसअघि अर्थात सन् २०१८ डिसेम्बर १४ सुनाएको फैसलालाई यथावत राखेको छ ।  

सर्वोच्च अदालतले यस मुद्दामा थप जाँच तथा बहसको आवश्यकता नरहेको बताएको छ ।  सर्वोच्च अदालतले पछिल्लो वर्षको फैसलामा राफेल सम्झौतामा अपनाइएको प्रक्रियालाई सही बताएर सरकारलाई क्लिनचिट दिएको थियो । 

त्यस निर्णयविरुद्ध वकिल प्रशान्त भूषण, पूर्वमन्त्री यशवन्त सिन्हा र अरुण शौरीसमेत अन्यले राफेल सम्झौता सम्बन्धमा भ्रष्टाचार जाँचको माग गर्दै याचिका दायर गरेको थियो ।  अदालतले पुनरविचार निवदेनमा सुनुवाई मे १० मै सकाएर फैसला सुरक्षित राखिएको थियो । त्यही निर्णय हाल सार्वजनिक गरिएको हो ।

उता राफेल मुद्दाका सम्बन्धमा सर्वोच्च अदालतको निर्णयलाई राहुलले विगतमा गलत तरिकाले पेश गरिएको भन्दै अदालतले राहुललाई सतर्क रहन भनेको छ ।  राफेल सम्झौतामा मोदी सरकारले घोटला गरेको भन्दै विपक्षी दलका अध्यक्ष राहुल गान्धीले ‘चौकीदार चोर है’ भन्ने नारा लगाएका थिए । 

भाजपा सांसद मिनाक्षी लेखीले राहुल विरुद्ध अपमानको मुद्दा दर्ता गराएकी थिइन् । Photo:english.sakshi.com

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.