केन्द्रीय संस्करण

सरकार छाड्न बाबुरामको प्रस्ताव

person explore access_timeकात्तिक २८, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले सरकार छाड्ने प्रस्ताव गरेका छन । समाजवादी पार्टीको आज बसेको संघीय परिषद्को बैठकमा अध्यक्ष भट्टराईले सो प्रस्ताव गरेका हुन् ।

सरकारको नेतृत्व गर्ने पार्टी (नेकपा) ले एकातर्फ संविधान संशोधन गर्न कुनै चासो नदेखाएको र अर्कोतर्फ प्रदेश प्रमुखहरुलाई एकलौटी निर्णय गरेर हटाउने जस्ता काम गरिरहेको आरोप लगाउँदै सरकारमा बस्नुको औचित्य नभएको भन्दै बैठकमा कार्यपत्र प्रस्तुत गरेका थिए । अध्यक्ष भट्टराईले सरकारको नेतृत्व गर्ने दलले सत्ता साझेदार दलसँग महत्वपूर्ण निर्णय लिँदा सरसल्लाह गर्नुपर्ने सत्ता सञ्चालनको सामान्य मर्यादाको समेत ख्याल नगरेको आरोप समेत लगाए । 

उनले कार्यपत्रमा संघीय सरकारमा पार्टीको संलग्नताबारे गम्भीर समीक्षा गर्नुपर्ने जरुरी रहेको बताउँदै यस सन्दर्भमा सरकार र सरकार सम्बद्ध पार्टीसँग वार्ता अगाडि बढाउने, २ बुँदे सहमति अनुरुप संविधान संशोधनका लागि संशोधनको प्रकृया अगाडि बढाउन पहल गर्ने उल्लेख गरेका छन् । 

संविधान संशोधनको प्रकृयालाई अगाडि बढाउन पहल गरेपछि पनि त्यसको कुनै सुनुवाई नभए सरकारबाट बहिर्गगमनको लागि पार्टीको कार्यकारिणी समितिले निर्णय गर्ने गरी पार्टी अगाडि बनुपर्ने उनले सुझाव दिएका छन् । 

परिषद्को बैठक सम्पन्न भएपछि कात्तिक २९ र ३० गते केन्द्रीय समितिको बैठक बस्ने छ । बैठकमा सरकार छाड्ने नछाड्ने विषयमा गम्भीर छलफल हुने प्रचार विभाग प्रमुख प्रशान्त सिंहले बताए । सरकार छाड्नका लागि पार्टीभित्र र बाहिर दवाव आइरहेको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.