ad
केन्द्रीय संस्करण

गर्भवती भएपछि मात्रै जुहि चावलाले विवाहबारे खुलाएकी थिइन्

person explore access_timeकात्तिक २७, २०७६ chat_bubble_outline0

जुही चावला ९० को दशककी चर्चित नायिका थिइन् । शाहरुख खानँग उनको अनस्क्रिन जोडी निकै शानदार थियो । जुहीको जन्म सन् १९६७ को नोभेम्बर १३ तारिखमा पञ्जाबमा भएको थियो । जुही चावलाका बुवा पञ्जाबी थिए भने आमा गुजराती बोल्ने महिला थिइन् । स्कूलको पढाई पूरा गरेपछि उनको परिवार मुम्बई शिफ्ट भएको थियो । जुहीको जन्मदिनमा उनको व्यक्तिगत र व्यावसायिक जीवनबारे केही जानकारी लिऔं ।

मुम्बईमा जुही चावलाले मिस इन्डिया प्रतिस्पर्धामा भाग लिइन् र सन् १९८४ को ‘मिस इन्डिया’ बनिन् । जुही चावलाले सन् १९८६ को फिल्म ‘सल्तनत’ मा ‘जरिना’ को भूमिकाबाट बलिउडमा डेब्यू गरिन् । यद्यपि, फिल्म बक्स अफिसमा फ्लप रह्यो ।

सन् १९८८ मा जुहीले करियरको पहिलो हिट हिन्दी फिल्म ‘कयामत से कयामत तक’ मा काम गरिन् जसमा उनीसँग अभिनेता आमिार खानले काम गरे । यो फिल्म व्यावसायिक रुपमा हिट रह्यो । यो फिल्मका लागि जुहीले ‘बेस्ट डेब्यूटेन्ट फिमेल’ को अवार्ड पनि हात पारिन् ।

नीजि जीवनबारे कुरा गर्ने हो भने जुहीको अफेयरको चर्चा नायक आमिर खानसँग पनि गरिएको थियो । तर आमिरको एक मजाकका कारण दुईबीच कुरा अघि बढ्न सकेन । त्यसपछि जुहीको जीवनमा एक ठूलो उद्योगपती जय मेहताको इन्ट्रि भयो ।

जय त्यतिबेला विवाहित थिए । तर एक दुर्घटनामा उनको पहिलो श्रीमती सुजाता बिरलाको मृत्यु भयो । त्यसपछि सन् १९९५ मा जुही र जय मेहताले विवाह गरे । जुही आफ्ना श्रीमानभन्दा सात वर्ष कान्छी छिन् । जुहीले करियरका कारण करिब दुई वर्षसम्म आफ्नो विवाहको खबर लुकाएर राखिन् । तर गर्भवती भएपछि उनले यसबारे खुलासा गरिन् ।

जुही चावलाका दुई सन्तान छन् । उनकी छोरी जान्ह्वी र छोरा अर्जुन लाइमलाइटबाट टाढै रहन्छन् । सोसल मिडियामा पनि उनीहरुको सक्रियता निकै कम देख्न पाइन्छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.