केन्द्रीय संस्करण

सीमा बचाउ नागरिक अभियान गठन, २९ गते विरोध प्रदर्शन

person explore access_timeकात्तिक २६, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । मार्क्सवादी चिन्तक स्वनाम साथी लगायतको पहलमा ‘सीमा बचाउ नागरिक अभियान २०७६’ गठन भएको छ । 

 सोमबार राजधानीको नेपाल ल क्याम्पसमा आयोजित अन्तरक्रियाबाट स्वनाम साथीकै संयोजकत्वमा सो नागरिक अभियान गठन भएको हो । 

सो क्रममा बोल्दै सीमाविद् विज्ञ हिरण्यलाल श्रेष्ठको सभापतित्व र समिर सिंहको संचालनमा सम्पन्न सो कार्यक्रममा वरिष्ठ पत्रकार भैरव रिसाल, विज्ञहरु डा जगत भुसाल, डा द्धारिकानाथ ढुंगेल तथा पुष्पलाल अध्ययन समाजका अध्यक्ष लोककृष्ण भट्टराई, वरिष्ठ अधिवक्ता एकराज भण्डारी, कमान सिंह लामा, जगतप्रसाद रेग्मी, वरिष्ठ पत्रकार श्याम श्रेष्ठ, नेकपा नेता टंक कार्की, नारायण शर्मा, पूर्वमन्त्री देव वहादुर पौडेल, नेकपाका नेता लोकनारायण सुवेदी, प्रगतिशील लेखक संघका अध्यक्ष प्रा डा जिबेन्द्रदेव गिरीलगायतले देशको भूमि बचाउन सबै नेपाली एकजुट हुनुपर्नेमा जोड दिए । 

अभियानकै अगुवाइमा २९ गते शुक्रबार रत्नपार्कको शान्ति वाटिकामा विरोध प्रदर्शनको कार्यक्रम तय गरिएको छ । 

भारतले हालै सार्वजनिक गरेको नक्सामा नेपाली भूमि समेत समेटिएपछि त्यसको देशभर विरोध भइरहेको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.