बैंकबाट ऋण लिएर घर किन्नेलाई राहत, कर्जाको ब्याजदर बढेपनि मासिक किस्ता नढ्ने

person explore access_timeकात्तिक १७, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । बैंकबाट ऋण लिएर घर किन्ने उपभोक्ताले राहत पाउने भएका छन् । बैंकबाट ऋण लिएर घर बनाउनेलाई कर्जाको ब्याजदर बढेपनि किस्ता नबढ्ने भएको छ । 


बैंक नेपाल राष्ट्र बैंकले पहिलो पटक घर किन्नेलाई कर्जाको ब्याजदर वृद्धि भएमा पूर्वनिर्धारित मासिक किस्ता वृद्धि नगरी  कर्जा भुक्तान हुने व्यवस्था मिलाउन बैंक तथा वित्तीय संस्थालाई निर्देशिका जारी गरेको छ । राष्ट्र बैंकले एकीकृत निर्देशिका २०७५ संशोधन गर्दै व्यक्तिगत घर किन्नका लागि सहज बनाएको हो । पहिलो पटक घर खरिद गर्ने व्यक्तिलाई १ करोड ५० लाखसम्मको ऋण स्वीकृत गर्दा धितोको ७० प्रतिशतसम्म दिने व्यवस्था गरेको छ । यसअघि धितोको ६० प्रतिशत मात्र थियो । तर यस्तो आवास ऋणी आफूले मात्र प्रयोग गर्ने गरी बढीमा ३ हजार बर्गफिटसम्मको घर अथवा अपार्टमेन्ट हुनुपर्नेछ ।  कुनैपनि बैंक तथा वित्तीय संस्थाबाट यसअघि घर वा अपार्टमेन्ट खरिद वा निर्माण गर्न कर्जा नलिएको हुनुपर्नेछ । 

यो सुविधा अन्तर्गत कर्जा प्रदान गर्दा घरभाडालाई ऋणीको आम्दानीको श्रोतको रुपमा देखाउन नपाइने व्यवस्था उक्त निर्देशिकामा उल्लेख छ । 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।