केन्द्रीय संस्करण

मापदण्ड भन्दा कम प्रोटिन प्रयोग गरेको भन्दै प्रोटिन पाउडर उत्पादकलाई कारवाही

person explore access_timeअसोज १७, २०७६ chat_bubble_outline0

मापदण्ड भन्दा कम प्रोटिन प्रयोग गरेको भन्दै केमि हब्र्स इन्ड्रष्ट्रिज प्रालिलाई कारबाही गरिएको छ । 

सो कम्पनीको उत्पादनलाई तत्काल उत्पादन तथा विक्री वितरणमा रोक समेत लगाइएको छ ।  केमि हर्ब्स इन्डष्ट्रिज प्रालिबाट उत्पादित 'एम प्रो' ब्राण्डको आहारपूरक खाद्य पदार्थ प्रोटिन पाउडरको लेवलमा ४५ प्रतिशत प्रोटिनको मात्रा दाबी गरिएकोमा उक्त प्रोटिन पाउडरको नमूना खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण विभाग अन्तर्गत राष्ट्रिय खाद्य तथा दाना रिफरेन्स प्रयोगशालामा विश्लेषण गर्दा २ प्रतिशत भन्दा कम प्रोटिन पाइएको भन्दै कारबाही गरिएको हो । 

खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण कार्यालय, जनकपुर, खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण डिभिजन कार्यालय, पर्सा, जिल्ला प्रसाशन कार्यालय, पर्सा र स्थानिय प्रहरी समेतको सहकार्यमा उक्त प्रोटिन पाउडरको उत्पादन तथा बिक्री वितरणमा तत्काल रोक लगाई खाद्य ऐन बमोजिम कारवाही गरिएको विभागले जनाएको छ । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.