सुदूरपश्चिमका १२ ठाउँमा टेलिकमको फोरजी सेवा

person explore access_timeअसोज १५, २०७६ chat_bubble_outline0

धनगढी –नेपाल टेलिकमले सुदूरपश्चिम प्रदेशको अस्थायी मुकाम धनगढीसहितका १२ ठाउँमा इन्टरनेट चलाउन प्रयोग हुने अत्याधुनिक चौथो पुस्ताको ‘फोर जी’ सेवा आजदेखि सञ्चालनमा ल्याएको छ । बुधबार यहाँ आयोजित फोरजी सेवा शुभारम्भ कार्यक्रममा सुदूरपश्चिम प्रदेशको धनगढी, चटकपुर, चौमाला, टीकापुर, मसुरिया, लम्की, सुखड, पच्चिसघर, बूढीतोला, अत्तरिया, झलारी र महेन्द्रनगरमा यो सेवा शुरु भएको जानकारी दिइयो ।


प्रदेशका अन्य ९३ स्थानमा ‘फोरजी एलटिइ’ जडान पूरा हुने क्रममा रहेकामा ११ नयाँ स्थानमा टावर जडान कार्य जारी रहेकाले प्रदेशका थप क्षेत्रमा उक्त सेवा निकट भविश्यमै विस्तार गर्ने तयारी गरिएको जनाइएको छ ।आउँदो वर्षभित्र देशभर ‘फोर जी’ सेवा पु¥याउने सरकारको लक्ष्यअनुसार सरकारी स्वामित्वको नेपाल टेलिकमले फोरजी सेवाको विस्तार गर्न लागेको हो । ‘फोर जी’ सेवा शुरु भएसँगै टेलिकमका उपभोक्ताले उच्च गतिको इन्टरनेट चलाउन पाउने भएका छन् ।‘फोर जी’ सेवालाई मोबाइल ब्रोडब्याण्ड ९उच्च गतिको इन्टरनेटसहितको मोबाइल० सेवा मानिन्छ । यो सेवा थ्रिजी सेवाभन्दा उच्च क्षमतायुक्त र तीव्र गतिको इन्टरनेट प्रविधि भएको टेलिकमका प्राविधिक बताउछन् । यो इन्टरनेटको गति प्रतिसेकेन्ड १०० मेगाबिट्स ९एमबिपिएस० भन्दा माथि हुने गरेको बताइन्छ ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले काठमाडौँबाटै सातवटै प्रदेशमा एक साथ प्रदेशका मुख्यमन्त्रीसँग स्विच दबाएर फोरजी प्रविधिमार्फत ‘भिडियो कन्फरेन्स’ गरी सेवा शुभारम्भ भएको घोषणा गरेका हुन् ।

नेपाल टेलिकम, धनगढी कार्यालयमा आयोजित फोरजी सेवाको शुभारम्भ कार्यक्रममा सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टले फोरजी सेवाको विस्तारले प्रदेशको समग्र विकासमा योगदान पुग्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

अहिलेको युग सञ्चारको युग रहेको भन्दै मुख्यमन्त्री भट्टले समग्र क्षेत्रको विकासका लागि सूचना प्रविधिको प्रयोग अति आवश्यक रहेको उल्लेख गरे । 
 
    उनले भने, “सूचना प्रविधिको विकास सँगसँगै यसको जथाभावी प्रयोगले केही विकृति पनि देखिने गरेकाले यसको प्रयोग विकास र रुपान्तरणका लागि हुन जरुरी छ ।” 

कार्यक्रममा धनगढी उपमहानगरपालिकाका प्रमुख नृपबहादुर ओड, नेपाल टेलिकम क्षेत्रीय निर्देशनालय अत्तरियाका निर्देशक नामाकर न्यौपाने, टेलिकम धनगढी कार्यालयका प्रमुख सुरत मल्ल, लगायतले फोरजी सेवा र यसको आवश्यकता माथि प्रकाश पार्नुभएको थियो । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।