केन्द्रीय संस्करण

तीन जिल्लामा सामाजिक सेवा एकाइ थपियो

person explore access_timeअसोज १३, २०७६ chat_bubble_outline0
file-photo

काठमाडौँ– स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले यो वर्ष थप ३ जिल्लामा सामाजिक सेवा एकाइ शाखा थप गरेको छ । ३२ वटा अस्पतालहरुमा सञ्चालन हुँदै आइरहेको उक्त सेवा अब ३५ वटा अस्पतालबाट प्रदान गरिनेछ । यो वर्ष डडेल्धुरा अस्पताल, गौर अस्पताल र तुल्सीपुर अस्पताल दाङमा सेवा थप गरिएको हो ।

सामाजिक सेवा एकाइबाट विपन्न, अपाङ्ग, जेष्ठ नागरिक, लैगिक हिंसा पीडित (बालबालिका ) महिला स्वास्थ्य स्वयम्सेविका, प्रकृति प्रकोप, शहिद परिवार, कूपोषित बालबालिका, प्रहरीले ल्याएका थुनुवा, दुर्घटनामा परेका आकस्मिक बिरामी (अभिभावक नभएको), सिमान्तकृत तथा लोपोन्मुख आदिवासी, जनजाती लगायतका व्यक्तिहरुले निशुल्क स्वास्थ्य सेवा लिँदै आइरहेका छन् । 

यस्तै मन्त्रालयले थप ४ अस्पतालमा जेरियाट्रिक वार्ड सञ्चालन गरेको छ । यसअघि १२ अस्पतालमा सञ्चालन हुँदै आएको जेरियाट्रिक वार्ड मेची, जनकपुर, हेटौंडा, कर्णाली प्रदेश अस्पताल सुर्खेतमा थप गरिएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

जेरियाट्रिक वार्ड जेष्ठ नागरिकका लागि २०७० देखि नेपालमा स्थापना शुरु गरिएको हो । सो वार्डबाट जेष्ठ नागरिकलाई निशुल्क एवम् सहुलियतपूर्ण रुपमा स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउने सरकारको उदेश्य रहेको छ । 
 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.