समाचार

बिरामी मृत्यु प्रकरण : मृतकका भाइ भन्छन्, ‘जाममा परेर मृत्यु भएको होइन’

एम्बुलेन्समा ल्याउने खर्च नभएर गाडीमा ल्याएको हल्लामात्रै

person explore access_timeअसोज १०, २०७६ chat_bubble_outline0

नागढुङ्गाको लामो जाममा परेर एक बिरामीको मृत्यु भएको खबर बाहिर आइरहँदा मृतकका भाइले भने बिरामी जाममा परेकै कारण मृत्यु नभएको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

रातोपाटीसँग कुराकानी गर्दै मृतकका भाइ रामबाबु साहले दाइको मृत्यु जाममा परेको कारण नभएको बताएका हुन् ।

बिगत २ वर्षदेखि दुवै मिर्गौला फेल भइ डाइलिसिस गराइरहेका गौर नगरपालिका–७ रौतहटका ३५ वर्षीय रुपलाल साहको शुक्रबार बिहान ४ बजे मृत्यु भएको थियो ।

जनकपुरमा डाइलिसिस गराइरहेका साहलाई त्यहाँका डाक्टरले पाइप परिवर्तन गर्न भन्दै काठमाडौँ पठाएका थिए । बिहीबार साँझ जनकपुरबाट आमासँगै काठमाडौँतर्फ आएका साहको शुक्रबार बिहान ४ बजे नौबिसेबाट १२ किलोमिटर तल हुलाकीडाँडा भन्ने स्थानमा मृत्यु भएको हो । यो सिम्लेको नजिकै रहेको स्थान हो, जुन स्थानसम्म जाम शुरु भएको हुँदैन ।

डाइलिसिस गर्ने बिरामीको घाँटीमा पाइप राखिएको हुन्छ । तर पाइपमा समस्या देखिएपछि जनकपुरका डाक्टरले पाइप परिवर्तनका लागि भन्दै बिरामीलाई काठमाडौँ रेफर गरेका थिए । पाइप परिवर्तन गर्न काठमाडौं आउँदै गर्दा आमाकै काखमा रुपलालको मृत्यु भएको हो ।

एम्बुलेन्समा ल्याउने खर्च नभएर गाडीमा ल्याएको हल्लामात्रै

विभिन्न सञ्चार माध्यम तथा सामाजिक सञ्जालहरुमा एम्बुलेन्समा उपचारका लागि ल्याउने खर्च नभएको कारण यात्रुबाहक बसमा बिरामी ल्याउनुपरेको समाचार बाहिर आएका छन् । यद्यपि मृतकका भाइ रामबाबु साहले भने एम्बुलेन्समा ल्याउने खर्च नभएर बसमा ल्याएको भन्ने समाचार झूटो भएको बताए । उनले भने ‘एम्बुलेन्समा ल्याउने खर्च नभएर बसमा ल्याएको भन्ने समाचार झुटो हो । जनकपुरमा हुँदा अवस्था सामान्य नै थियो, त्यही भएर यात्रुवाहक बसमै काठमाडौँ आएका हौँ । तर नौबिसे नजिकै आएपछि दाइको मृत्यु भयो ।’

इलाका प्रहरी कार्यालय खानीखोलाका प्रहरी सहायक निरीक्षक बाबुलाल श्रेष्ठका अनुसार ना ७ ख ५३६४ नम्बरको यात्रुबाहक बसमा राखेर रुपलाललाई काठमाडौं ल्याइँदै थियो । तर सिम्ले कट्ने बित्तिकै हुलाकी डाँडामा बिरामीको मृत्यु भयो, जहाँ सवारी जाम थिएन ।

मृतक रुपलाल साहको श्रीमती र एक छोरा छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।