केन्द्रीय संस्करण

समस्या व्यवसायीसँगै बसेर समाधान गर्न सरकार प्रतिबद्ध छ : उपप्रधानमन्त्री पोख्रेल

person explore access_timeअसोज ७, २०७६ chat_bubble_outline0
file-photo

काठमाडौं– उपप्रधानमन्त्री तथा रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेलले वैदेशिक रोजगारको क्षेत्रमा देखिएका सबै समस्या समाधान गर्न सरकार प्रतिबद्ध रहेको बताएका छन् । उपप्रधानमन्त्री पोखरेलले वैदेशिक रोजगारको क्षेत्रमा देखिएका समस्याहरुलाई समाधान गर्ने कामको नेतृत्व आफूले गर्ने दावी समेत गरे । 

मंगलबार काठमाडौंमा आयोजित नेपाल वैदेशिक रोजगार व्यवसायी संघको २७ औं वार्षिक साधारणसभालाई उद्घाटन गर्दै उनले वैदेशिक रोजगारको क्षेत्रमा देखिएका सबै समस्याहरुलाई स्वागत गर्दै समाधान गर्न सरकार लागिपर्ने प्रतिबद्धता पनि व्यक्त गरे । तर त्यसका लागि व्यवसायीहरुले समाधानको उपायसहित समस्या लिएर सरकारसँग आउनुपर्ने उपप्रधानमन्त्री पोखरेलको भनाई छ ।

‘आफ्ना समस्याहरु समाधानको उपायसहित लिएर सरकारकहाँ आउन म वैदेशिक रोजगार व्यवसायीहरुलाई आग्रह गर्दछु,’ उपप्रधानमन्त्री पोखरेलको भनाई थियो, ‘ती समस्या व्यवसायीसँगै बसेर समाधान गर्न सरकार प्रतिबद्ध छ ।’ उपप्रधानमन्त्री पोखरेलले वैदेशिक रोजगार व्यवसायीको मनमा केही चोट परेको भए त्यसमा मलम लगाउने पनि बताए । 

कार्यक्रममा बोल्दै श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षामन्त्री गोकर्ण विष्टले वैदेशिक रोजगार व्यवसायीहरुको सुझावलाई सरकारले सधैं आत्मासात गर्दै अघि बढेको दावी गरे । उनले वैदेशिक रोजगार व्यवसायीहरुको धरौटीबापतको रकमबाट ब्याजको व्यवस्था गरी उनीहरुको स्वास्थ्य उपचारको समेत व्यवस्था सरकारले गरेको पनि स्मरण गराए । वैदेशिक रोजगार व्यवसायसम्बन्धि आएको समस्याको समाधान राजनीतिक तहमा सर्वसम्मतिका आधारमा सरकारले गर्ने गरेको पनि मन्त्री विष्टको दावी छ ।

मन्त्री विष्टले वैदेशिक रोजगार व्यवसायलाई मर्यादित बनाउन सरकारले सबै राजनीतिक दलहरुसँग पनि निरन्तर छलफल गरिरहेको बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...