ad
x

यस्ता छन् नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी र चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टीबीचको ६ बुँदे समझदारी

person explore access_timeअसोज ७, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ– नेपाल कम्युनिस्ट नेकपा र चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टी (सीपीसी) बीच ६ बुँदे समझदारीमा हस्ताक्षर भएको छ । 


प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको उपस्थितिमा नेकपा विदेश विभाग प्रमुख माधवकुमार नेपाल र सीपीसीका विदेश विभाग प्रमुख सोङ ताओबीच मंगलबार ६ बुँदे समझदारी भएको हो । सम्झौतामा आगामी पाँच वर्ष उच्चस्तरीय सहकार्य गर्ने उल्लेख गरिएको छ । त्यस्तै उच्चस्तरका राजनैतिक भ्रमणहरु गर्ने तथा वैचारिक राजनीतिक छलफललाई तीब्र बनाउने समझदारीमा उल्लेख छ । नेकपा विदेश विभाग उपप्रमुख विष्णु रिजालका अनुसार एकअर्का देशका विकासका मोडलहरुलाई आदान प्रदान गर्ने लगायतका विषय समझदारी पत्रमा समावेश गरिएको छ । यस्ता छन् समझदारीका ६ बुँदा 
१.उच्चस्तरीय भ्रमण
२. कार्यकर्ता तहको अध्ययन भ्रमण वृद्धि
३. पार्टी पार्टी अनुभव आधारित सहयोग आदान प्रदान
४. युवा र स्थानीय नेताहरूबीच भ्रमण आदान प्रदान
५. जनस्तरको सम्बन्ध (बुद्धिजीवी, नागरिक संस्था, मिडिया) अभिवृद्धि
६. विचार सिद्धान्तमा आधारित वार्षिक कार्यक्रम सञ्चालन
 कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।