केन्द्रीय संस्करण

बैंक अफ काठमाण्डूका पूर्व सीईओसहित ११ जना पक्राउ

person explore access_timeअसोज ५, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ– बैंक अफ काठमाण्डूका पूर्व प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सीईओ) अजय श्रेष्ठसहित ११ जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । 

पाँच करोड रुपैयाँ ऋण दुरुपयोग गरेको उजुरी परेपछि प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो (सिआइवी) ले श्रेष्ठसहित ११ जनालाई पक्राउ गरेको हो । उनीहरुलाई शुक्रबार राति छुट्टाछुट्टै स्थानबाट पक्राउ गरिएको सीआईवीले जनाएको छ  । 

लुम्बिनी बैंक मर्ज हुनुअघि नै ऋण दूरुपयोग भएको हो । पुर्ख्यौली घर हेटौंडा भएका पूर्व सीईओ श्रेष्ठले झापाको जग्गा धितो राखेर बैंकबाट ऋण चलाएका थिए । 

उनले ऋण लिँदा बैंकमा बुझाएको सबै कागजपत्र नक्कली भएको पुष्टि भएको छ । सुरेन्द्रले ऋण तिर्न छाडेपछि बैंकले सम्पति लिलामी गरेर उठाउन खोजेको थियो । उनले राखेको धितो बैंकले खोज्दै जाँदा खोलाको बगर भेटिएको थियो ।

श्रेष्ठले राखेको कागजपत्र सबै नक्कली भएको पुष्टि भएपछि बैंकले ’किर्ते’ कागजपत्र बनाएको भन्दै प्रहरीलाई अनुसन्धानका लागि आग्रह गरेको थियो । पक्राउ पर्नेमा बैंकका बहालवाला केही कर्मचारी समेत रहेका छन् भने केही पुर्व कर्मचारीहरु छन् ।

पक्राउ पर्नेमा ऋणी सुरेन्द्र श्रेष्ठ, बैंकका कर्मचारीहरू शुष्मा शाह, विक्रम पन्त, किरण बोहोरा, ऋचा श्रेष्ठ, पुष्पराज भण्डारी लगायत रहेको सीआईबीका प्रमुख डिआईजी निरजबहादुर शाहीले जानकारी दिए । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.