केन्द्रीय संस्करण

प्रधानमन्त्रीलाई गोपाल किरातीले दिए १८ बुँदे चेतावनी

person explore access_timeअसोज ३, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौँ– नेकपा (माओवादी) केन्द्रका अध्यक्ष गोपाल किरातीले संविधान पुर्नलेखन गर्नुपर्ने बताएका छन् । अध्यक्ष किरातीले प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई पत्र लेख्दै १८ बुँदे चेतावनी दिएका हुन् । उनले संविधानको समाजवादी पुनर्लेखनबारेको चेतावनीपत्रमा  वर्तमान संविधानले समाजवाद उन्मुख स्वरुपमात्रले नेपालको राष्ट्रिय स्वाधीनता, पहिचान आधारित जनवाद र जनजीविकाको अग्रगामी नेतृत्व दिन असक्षम ठहरिएको जनाएका छन् ।

 किरातीले डबल नेकपाको सरकारद्वारा थोपरिएको भ्रष्टाचार, राष्ट्रघात, फाँसिवादका ज्यादतीहरु देश र जनताका निमित्त भयानक संकट बनिरहेको जनाएका छन् । संविधानको कमजोरी र सरकारी ज्यादतिद्वारा उत्पन्न प्रतिक्रान्तिकारी संकट सामना गर्ने जमर्काे गरिरहेका विभिन्न कम्युनिष्ट शक्तिहरुमध्ये विप्लव नेकपाविरुद्ध सरकारी प्रतिबन्ध र हत्याश्रृंखलाले संविधानको औचित्यमाथि नै गम्भीर प्रश्न खडा गरेको किरातीले उल्लेख गरेका छन् ।
यस्तो संविधानको समाजवादी पुनर्लेखन सम्बन्धी किरातीको कार्यसूची

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...