केन्द्रीय संस्करण

संविधान दिवसको पूर्वसन्ध्यामा बाबुरामको खुलासा: मैले राखेको त्यो प्रस्ताव काँग्रेसले मानेन

person explore access_timeअसोज २, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं– समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले संविधान निर्माण कार्यलाई आफूले कम्तीमा एक हप्ता लम्ब्याउन आग्रह गरेको तर काँग्रेसका नेताहरुले नमानेको खुलासा गरेका छन् । 

‘संविधानको ३०८ धाराका बारेमा छलफल हुनुपथ्र्यो, त्यति नगरेपनि कम्तीमा छलफलका लागि एक हप्ता अझै समय दिउँ भनि आग्रह गर्दा काँग्रेसका नेताहरुले मानेनन्’ उनले भने । हतारमा संविधान निर्माण गरिएको हुनाले त्यो अपूर्ण रहेको बताउँदै उनले त्यही भएर आफूले ग्लास आधा भरिएको तथा आधा खाली रहेको अभिव्यक्ति दिएको बताए । 

संविधान दिवसको पूर्वसन्ध्यामा समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष डा.भट्टराईले आज पत्रकारसँगको भेटघाटमा संविधान दिवस र कालो दिवस दुवै अतिवादी सोच भएको बताए । सरकारले पञ्चायती शैलीमा संविधान दिवस मनाउन थालेको  भन्दै उनले गुनासो पनि गरे ।

संविधान संशोधनको लागि कुरा उठेको विषयलाई मत्थर पार्नका लागि सरकारले तामझामका साथ संविधान दिवस मनाउन लागेको दावी गर्दै अध्यक्ष भट्टराईले यो दिवस पञ्चायती शैलीको हुन लागेको दाबी गरे । 

उनले विदेशी बुहारीलाई नागरिकता दिनका लागि विधि केही खुकुलो बनाउनुपर्ने बताए । ‘भारतमा ७ वर्षपछि नागरिकता दिन्छ भने नेपालमा पनि त्यसैगरि दिनुपर्छ भन्ने होइन, अलिकति केही समय राखेर नागरिकता दिनुपर्छ’ उनले भने ।  
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.