केन्द्रीय संस्करण

अब सशस्त्र क्रान्ति गर्नुपर्दैन : सुवास नेम्वाङ

person explore access_timeअसोज २, २०७६ chat_bubble_outline1
file photo

काठमाडौँ– नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले संविधान कार्यान्वयका हिसावले सरकारले महत्वपूर्ण काम गरेको बताएका छन् । बर्षे अधिवेशनको अन्तिम दिन संसदमा मन्तव्य राख्दै नेता नेम्वाङले अधिवेसन चलेका समयमा महत्वपूर्ण कानुनहरु निर्माण गर्न सफल भएको बताएका हुन् ।

त्यस्तै उनले नेपालका राजनीतिक दलहरु जस्तोसुकै समस्यामा पर्दा पनि एक हुन सक्छन् भन्ने सन्देश दिन सफल भएको बताए । ‘दलहरुमा र संसदमा परेको जस्तोसुकै समस्यामा पनि वार्ता र संवादमा पुग्छन् भन्ने सन्देश दिन सफल भएका छौ’, नेम्वाङले भने, ‘यो सारै राम्रो काम भएको छ ।

संवाद र सहमतिबाट अघि बढ्न हामीले ऐतिहासिक काम र महत्वपूर्ण आधार बनाएका छौ ।’ उनले अब कसैले पनि राजनीतिक अधिकारका लागि आन्दोलन गर्नुपर्ने अवस्था नरहेको दावी पनि गरे । ‘अब कसैले पनि राजनीतिक अधिकारका लागि आन्दोलन गर्नुपर्ने अवस्था रहेन, सशस्त्र क्रान्ति गनुपर्दैन, महत्वपूर्ण र सकारात्मक यस्ता कुरालाई संसारलाई देखाउनुपर्छ’, उनले प्रमुख प्रतिपक्ष दलका नेताप्रति संकेत गर्दै भने, ‘अलिकति पनि निराश हुनुपर्ने अवस्था छैन ।

केही कमजोरी भए सच्याउन सकिन्छ । प्रतिपक्षलाई सम्मान गर्न चाहान्छौ ।’ उनले प्रतिपक्षको सम्मान भनेको नै हाम्रो सम्मान हो भन्दै हालको सत्तापक्ष र प्रतिपक्ष लामो समय सँगै यात्रा गरेको स्मरण गर्दै अझैपनि सम्बाद र सहमतिमार्फत अघि बढ्न सरकार र सत्तापक्ष तयार रहेको बताए । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Sept. 19, 2019, 7:03 p.m. नारायण
    छाऊरा पालेर रजा**ई गर्ने यी सुतुर मुर्ग हुन
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.