केन्द्रीय संस्करण

चिकित्सा शिक्षा संघर्ष समितिको आन्दोलनमा अनेरास्ववियूको ऐक्यबद्धता

person explore access_timeअसोज १, २०७६ chat_bubble_outline0
FILE PHOTO

काठमाडौं – सत्तासीन दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को भ्रातृ संगठन अनेरास्ववियूले निर्धारित मापदण्डभन्दा बढी शुल्क असुलिकाविरुद्ध चिकित्सा शिक्षा संघर्ष समितिको आन्दोलनमा ऐक्यबद्धता जनाएको छ ।

अनेरास्ववियूका संयोजक ऐन महरले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै सो आन्दोलनप्रति आफूहरुको ऐक्यबद्धता जनाकारी दिएका छन् ।

केही दिनदेखि निर्धारित मापदण्डभन्दा बढी शुल्क असुलिकाविरुद्ध चिकित्सा शिक्षा संघर्ष समितिको नाममा स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनले महाराजगञ्ज मेडिकल कलेजको नेतृत्वमा  चितवन मेडिकल कलेज, गण्डकी मेडिकल कलेजलगायतका विद्यार्थीले आन्दोलन गर्दै आएका छन् ।

मेडिकल शिक्षाको शुल्क, छात्रवृत, मापदण्डसहितका विषयमा त्रिवी, केयु, मेडिकल काउन्सिल, शिक्षा मन्त्रालय र प्रधानमन्त्री कार्यालयमा विभिन्न समयमा ज्ञापनपत्र बुझाएको संयोजक महरले बताए ।  २०७५ चैत ८ गते सरकारले निजी मेडिकल कलेजहरुले लिएको तोकिएको भन्दा बढी शुल्क एक महिनाभित्र फिर्ता गर्न र निजी मेडिकल कलेज समेतको संलग्नतामा शुल्क फिर्ताको अनुगमन गर्न विश्वविद्यालय, मेडिकल काउन्सिल र कलजहरुलाई निर्देशन दिए पनि कार्यान्वयन नभएकोमा अनेरास्ववियूले विरोध जनाएको छ । 

साथै अनेरास्ववियुले अतिरिक्त शुल्क फिर्ता नगरेमा चितवन मेडिकल कलेज र गण्डकी मेडिकल कलेजलगायत सम्बन्धनप्राप्त कलेजमा यो वर्षका लागि लिइने भर्ना खारेज गर्न सरकार र चिकित्सा शिक्षा आयोगसँग माग गरेको छ ।


 यस्तो छ विज्ञप्ति 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.