केन्द्रीय संस्करण

क्रिकेटको निलम्बन फुकुवा हुने

person explore access_timeभदौ ३०, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं –तीन वर्षदेखि अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आईसीसी) ले निलम्बन गर्दै आएको नेपाल क्रिकेट संघ (क्यान) माथिको निलम्बन फुकुवा छिट्टै हुने भएको छ । राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप)का सदस्य सचिव रमेशकुमार सिलवालले आगामी अक्टोबर १२ र १३ मा बस्ने आईसीसी बैठकले क्यान माथिको निलम्बन फुकुवा गर्ने बताए ।

आईसीसीका बोर्ड सदस्य इमरान ख्वाजा र अमर शेखसहितको प्रतिनिधि मन्डलसँग काठमाडौंमा सदस्य सविच सहित सोमबार बसेको बैठकले क्यानको निर्वाचन असोज १० र ११ गते गर्ने र त्यसपछि आईसीसीले क्यानको प्रतिबन्ध फुकुवा गर्ने सहमति भएको छ ।

सदस्यसचिव सिलवालले निलम्बन फुकुवा गर्नेमा आईसीसी सकारात्मक रहेको दाबी गरेका हुन् । ‘मेरो ब्यक्तिगत अनुरोधमा आईसीसीका बोर्ड सदस्य इमरान र अमर शेख नेपाल आएका हुन् । आजको वान टु वान वार्तपछि हामीले मुख्यगरी चार विषयमा सहमति गरेका छौं । मलाई आशा छ नेपाली क्रिकेटले अब नयाँ फड्को मार्नेछ,’ सिलवालले भने ।

सिलवालले निर्वाचनको मिति घोषणासँगै निर्वाचन स्वतन्त्र र निश्पक्ष हुने, प्रतिबन्ध फुकुवा र आईसीसीबाट नेपाली क्रिकेटको विकासमा अधिकतम सहयोगका विषयमा छलफल र सहमति भएको पनि बताए ।

निर्वाचनलाई स्वतन्त्र, पारदर्शी र निष्पक्ष रुपमा सम्पन्न गर्न राखेप र आईसीसी दुवैले प्रतिबद्धता जनाएको पनि सदस्य सचिव सिलवालले बताए । 

क्यानको निर्वाचन यसअघि असोज ३ र ४ गते गर्ने तय भए भएको थियो । तर, सदस्य सचिव सिलवालको निर्देशनका क्यान निर्वाचन अन्योलमा परेको थियो । निर्वाचनको बाटो खुलाउन राखेप, आईसीसी र स्वतन्त्र कमिटीको छलफलपछि नेपाली क्रिकेटले सही दिशा समात्न लागेको हो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.