केन्द्रीय संस्करण

मन्त्री योगेश भट्टराईमाथि दुर्व्यवहार गर्ने ज्ञानेन्द्र शाही अन्ततः प्रहरी हिरासतमा

person explore access_timeभदौ २९, २०७६ chat_bubble_outline3

काठमाडौं-शनिवार साँझ नेपालगन्ज विमानस्थलमा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री योगेश भट्टराईमाथि दुर्व्यवहार गर्ने ज्ञानबहादुर शाही भन्ने ज्ञानेन्द्र शाहीलाई ललितपुर प्रहरीले हिरासतमा लिएको छ। प्रहरीमाथि अभद्र व्यबहार गरेको भन्दै महानगरीय प्रहरी परिसर ललितपुरले शाहीलाई हिरासतमा लिएको हो ।

शाहीले आइतबार अपरान्ह ललितपुरको पुल्चोकमा नेपालका लागि नेपालीु नामक अभियानको कार्यालयमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै गर्दा झडप भएपछी सुरक्षा दिन गएको प्रहरीमाथी अभद्र व्यबहार गरेको प्रहरीको आरोप छ ।  ललितपुर परिसरको मुद्दा शाखाका डिएसपी सन्तोष तामाङका अनुसार प्रहरी टोलिमाथि अभद्र गरेपछि उनलाई जरुरी पक्राउ पुर्जी दिएर हिरासतमा लिइएको हो ।

शनिवार साँझ नेपालगन्ज विमानस्थलमा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री योगेश भट्टराईमाथि दुव्र्यवहार गर्ने शाहीले शनिबार भएको घटनाबारे जानकारी दिने भन्दै आइतबार ललितपुरको पुल्चोकमा पत्रकार सम्मेलन गरेका थिए । पत्रकार सम्मेलनमा खास पत्रकारहरुको भन्दा पनि युटुबरहरुको धेरै उपस्थिति थियो । पत्रकार सम्मेलनमा शाहीले प्रश्नको उत्तर दिन नसक्ने स्थिति भएपछि युटुबर र शाही समर्थक बीच झडप भएको थियो ।

पक्राउ परेका शाहीमाथि गैरसैनिक हवाई उडान (सिभिल एभियसन) ऐन २०१५ को ९ (क) १ को घ बमोजिमको कसुर गरेको भन्दै अर्को छुट्टै मुद्दा समेत लगाउने तयारी प्रहरीले गरेको छ। उक्त दफा बमोजिमको 'अपराध गर्नेलाई जन्म कैद र त्यस्तो अपराध गर्न उद्योग गर्ने वा मतियार हुनेलाई पन्ध्रदेखि बीस वर्षसम्म कैद' हुने कानुनी ब्यबस्था छ। शाही लगायतको समूहले मन्त्री भट्टराईमाथि नेपालगञ्जबाट काठमाडौं आउने क्रममा विमानभित्रै दुर्व्यवहार गरेका थिए । मन्त्री भट्टराई कैलालीमा आयोजित डल्फिन महोत्सवमा सहभागी भएर काठमाडौं आउने क्रममा विमान डिले गरेको आरोपमा शाहीको समूहले उनीमाथि आक्रमण प्रयास गरेको थियो ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

 1. Sept. 16, 2019, 4:43 a.m. Laxmi Adhikari
  जसरि भए पनि बिरोध गरि अस्थिरता ल्याउने , राम्रो को पनि बिरोध नराम्रो को पनि बिरोध गरि छोटो पपुलारिटी ल्याउने को पछाडी जाने मानिस हरु कम छैनन्/ हुदा हुदा सिन्दुर हालेको दिन नागरिकता दिन मधेसी पार्टी सग कांग्रेस सहमत भएर सरकार को बिरोध।जसरि हुन्छ सरकारमा जाने हो भन्ने मानसिकता भए पछि देश बिकाश त् कल्पना मात्रै हो कि जस्तो छ/
 2.  0 Reply
 3. Sept. 16, 2019, 3:53 a.m. surya rogu
  YINIHARULE JANTALAI DUKHHA DIDA CHAI K HI NAHUNE QUESTION GARDA CHAI APAMAN HUNE YO KASTO KHAL KO GANA TANTRAN HO KAMRED BHAT MARA HARUKO KANUN
 4.  0 Reply
 5. Sept. 16, 2019, 12:09 a.m. Bp Khanal
  धेरै उम्लिनु हुँदैन, पोखिन्छ भन्ने चेत ज्ञानेन्द्र शाहीले गुमाएकै थिए भन्ने मलाई पनि लागेको थियो । उनी उता उम्लिँदै गए, यताा पुलिस पनि उचित मौका पर्खिरहेको थियो भन्दिए हुने भयो । सबै कुराको समय हुन्छ। समयको चेतना गुमाएर अराजकीय हर्कतको परिणाम हो । यता मन्त्रीजीले उसै घडी "सरी" भन्दिनुहुन्थ्यो त राजनीतिमा "माइटी म्यान रुल्स्" दोहोरिन्थ्यो । बरू एउटा राम्रो सँस्कार राजनीतिले पाउँथ्यो । यत्ति भन्छु।
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.