केन्द्रीय संस्करण

माछापोखरीमा बरामद पेस्तोल गोरखाका कुशल अधिकारीको भएको खुलासा

person explore access_timeभदौ २६, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ- गत २१ भदौमा प्रहरीले दुई वटा चाइनिज पेस्तोल र त्यसमा प्रयोग हुने गोलीसहित काठमाडौंको माछापोखरीबाट ८ जनालाई पक्राउ गर्यो । पक्राउ पर्नेमा नेपाली सेनाका भगौडा सिपाहीदेखि विप्लवका कार्यकर्तासम्म थिए । 

पक्राउ पर्नेहरुमा गोरखा अजिकोटका ३८ वर्षीय कुशल अधिकारी, नुवाकोट तारकेश्वरका २९ वर्षीय रामबहादुर तामाङ, नुवाकोट विदुरका २५ वर्षीय धर्मराज तामाङ, रसुवा छेदिङमोका २९ वर्षीय योर्साङ घले, धादिङ खनिवासका २७ वर्षीय विजय तामाङ, नुवाकोट विदुरका ३० वर्षीय पिटर तामाङ र नुवाकोट तारकेश्वरका राजन तामाङ रहेका छन् ।

गोरखा अजिकोटका ३८ वर्षीय कुशल अधिकारी आर्मीका भगौडा हुन् भने रसुवा छेदिङमोकाका २९ वर्षीय योर्साङ घले ‘गोरे’ विप्लव कार्यकर्ता रहेको प्रहरीको अनुसन्धानबाट खुल्न आएको छ ।  पक्राउ परेका ८ जना लुटेरा समूह हुन् । लुटेरा समूहबाट बरामद भएको पेस्तोल नेपाल प्रहरीले प्रयोग गर्ने खालका हुन् ।

पेस्तोल बाहिर लेखिएको नम्बरहरु सबै मेटिएको र प्रयोग भइरहेको अवस्थाको देखिएकाले पुलिसकै पेस्तोल हुन सक्ने अनुमान गरिएको थियो ।  तर, बरामद २ वटै पेस्तोल गोरखाका कुशल अधिकारीको रहेको पाइएको छ । कुशलले १२ वर्षअघि एक व्यक्तिबाट पेस्तोल किनेको प्रहरीसमक्ष बयान दिएको अनुसन्धानमा संलग्न एक अधिकृतले भने । 

कुशलले को व्यक्तिबाट पेस्तोल किनेको र कहिले किनेको अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ । कुशल काँग्रेस कार्यकर्ता समेत हुन् । कुशल २०७४ सालको संविधानसभाको चुनावमा काँग्रेस नेताहरुसँग चुनाव प्रचारप्रसारमा समेत सक्रिय थिए ।

कुशलले बोक्दै आएको पेस्तोल ७.२ एमएम चाइनिज पेस्तोल हो । उक्त पेस्तोलको नेपाली बजार मूल्य २ लाखमाथि रहेको प्रहरीले जनाएको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.