केन्द्रीय संस्करण

नायिका उर्मिला मातोन्डरकले कांग्रेसबाट दिइन् राजीनामा, पार्टीमा आन्तरिक गुटबन्दीका कारण थिइन् रुष्ट

person explore access_timeभदौ २५, २०७६ chat_bubble_outline0
Photo: Bhaskar.com

बलिउड अभिनेत्री उर्मिला मातोन्डकरले पाँच महिनापछि नै कांग्रेसबाट राजीनामा दिएकी छिन् ।

उनले राजीनामाको घोषणा पछि मंगलबार भनिन्, ‘मेरो राजनीतिक र सामाजिक बुझाई ठूला लक्ष्य हासिल गर्नु हो तर मुम्बई कांग्रेसको आन्तरिक गुटबन्दीका कारण म यस्तो गर्न सकिरहेको छैन ।’

उर्मिला सन् २०१९ को लोकसभा चुनावको ठिक अघि कांग्रेसमा समावेश भएकी थिइन् । उनले उत्तर मुम्बई सिटबाट चुनाव लडेकी थिइन् तर भाजपा प्रत्याशी गोपाल शेट्टीसँग हारेकी थिइन् ।

उर्मिलाले राजीनामा पत्रमा लेखिन्, ‘पहिलो पटक राजीनामाको विचार त्यतिबेला आयो जब मे १६ मा मैले लेखेको पत्रमाथि तत्कालीन मुम्बई कांग्रेस अध्यक्ष मिलिन्द देवडाले कुनै प्रतिक्रिया दिएनन् । त्यसपछि यो गोप्य छलफललाई निकै सजिलै मिडियामा सार्वजनिक गरियो । यो ममाथि छल थियो ।’

वास्तवमा, लोकसभा चुनावको नतिजा अघि उर्मिलाले चिट्ठी लेखेर आफ्नो हारका लागि स्थानीय नेतामाथि औंला उठाएकी थिइन् । हारका लागि कमजोर रणनीति, कार्यकर्ताको नजरअन्दाज र पुँजीको कमीलाई जिम्मेवार बताएकी थिइन् ।

केही दिन अघि केन्द्र सरकारमाथि पनि निशानाः

उर्मिलाले केही दिन अघि जम्मू–कश्मीरबाट धारा ३७० हटाएका कारण केन्द्र सरकारलाई पनि निशाना साँधेकी थिइन् । उनले जम्मू–कश्मीरमा इन्टरनेट र फोन सेवा बन्द भएका कारण आफ्ना घरका सदस्यबारे केही खबर नपाएको बताएकी थिइन् । उर्मिलाको विवाह मोहसिन अख्तर मीरसँग भएको हो । उनी कश्मीरका हुन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.