केन्द्रीय संस्करण
घुमफिर

मनै लोभ्याउने, हेरेर कहिल्यै नअघाउने घान्द्रुक सेरोफेरोका अद्भूत सौन्दर्य

person explore access_timeभदौ २४, २०७६ chat_bubble_outline0

विश्वप्रसिद्ध सञ्चार सीएनएनले त्यसै एशियाका प्रसिद्ध १३ वटा सुन्दर स्थानको सूचीमा राखेको होइन,घान्द्रुकलाई । समुद्रको सतहबाट २ हजार मिटरमाथि अवस्थित,मनोरम हिमाली श्रृङ्खलाको काखमा अवस्थित घान्द्रक गाउँ साँच्चै नै रमणीय र घुम्नै पर्ने नेपालका थुप्रै ठाउँहरुमध्येका पनि एक प्रमुख ठाउँ हो ।

अन्नपूर्ण पदयात्रामा पर्ने घान्द्रुक कास्की जिल्लाको एक पहाडी गुरुङ वस्ती हो । घान्द्रुक गुरुङ सस्कृतिलाई प्रत्यक्ष अनुभव गर्न चाहनेहरुको लागि उत्कृष्ट गन्तव्य हो । ढुंगाको गाउँ भनी पर्यटकहरुमाझ चर्चित यो पहाडि वस्तीबाट अन्नपूर्ण,माच्छापुच्छ्रे र हिमालचुली हिमालहरु एकदम सफा र कञ्चन देखिन्छन् । यही कारणले घान्द्रुक विदेशी पर्यटकको अतिरिक्त आन्तरिक पर्यटकको प्रमुख गन्तव्य बनेको छ ।

यसको यही सुन्दरताको कारण हालसालै विश्वस्तरको मिडिया सीएनएनले घान्द्रुकलाई  सबैभन्दा सुन्दर सहरको सुचिमा समावेश गरेको छ । सीएनएनले घान्द्रुकको आकर्षणमा त्यहाँका चिया घरहरु,डाँडाकाका थुम्कामा रहेको एक मन्दिर,घोडसवार र फरक सस्कृतिको अनुभवलाई उल्लेख गरेको छ ।

घान्द्रुकमा एउटा सास्कृतिक संग्रहालय पनि रहेको छ जो आफैमा बाहिरबाट आउनहरुको लागि आकर्षण हुन्छ । 

घान्द्रकुसँगै नाम जोडिएर आउने अर्को पर्यटकीय स्थलको नाम हो लान्द्रुक । यो  घान्द्रुक जाने मार्गमा पर्ने पर्यटकीयस्थल हो । घान्द्रुकसम्म जान नसक्नेहरुका लागि यो गाँउले घान्द्रुककै अनुभव दिलाउँछ । लान्द्रुकबाट अन्नपूर्ण साउथ र हिउँचुलीको राम्रो अवलोकन गर्न सकिन्छ । त्यस्तै यो ठाउँलाई सूर्योदय र सूर्यास्त अवलोकनको लागि पनि राम्रो ठाउँ मानिन्छ ।

पोखरा सहरबाट नजिकै भएकाले लान्द्रुक सहरी भागदौडबाट केही समय भए पनि शान्ति चाहने र प्रकृतिको नजिक हुन चाहनेको लागि राम्रो गन्तव्य हो ।

आउनुहोस्,हामी पनि  काँडे, अस्ट्रेलियन क्याम्प, टोल्खा, लान्द्रुक, घान्द्रुक हुँदै नयाँ पुल पदयात्रामा खिचिएका अद्भूत मनाेरम दृश्यपान गरौं ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.