केन्द्रीय संस्करण

पूर्व राजा र विप्लवबाट गणतन्त्रमाथि खतरा बढ्यो भन्नु हाँस्यास्पद : कोइराला

person explore access_timeभदौ ६, २०७६ chat_bubble_outline0

नेपाली कांग्रेसका नेता डा शेखर कोइरालाले सत्तामा बसेकाहरुबाट नै गणतन्त्र र संघियतामाथी खत्तरा बढेको बताएका छन्। 

केही दिन अगाडी बालुवाटारमा बसेको सर्बदलीय बैठकलाई लक्षित गर्दै डा कोइरालाले भने, ‘पूर्व राजा र बिप्लव समुहबाट गणतन्त्रमाथि खतरा बढ्यो भनेर निष्कर्ष निकालिएछ,यो भन्दा हॉसो उठ्दो कुरो के हुन्छ ? कसरी खतरा बढ्यो पूर्व राजा र विप्लव समुहबाट ? खतरा त तपाईंहरुबाट बढेको छ, जो अहिले राज्य सत्तामा हुनुहुन्छ।’

जनअधिकार अभियान नेपालले बिराटनगरमा आयोजना गरेको ‘वर्तमान राजनीतिक यथास्थिती र मानव अधिकार’ विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रमलाई संबोधन गर्ने क्रममा डा शेखरले कम्युनिष्टहरु व्यवस्था परिवर्तन या संसदीय व्यवस्थाको विकल्प खोज्ने तर्फ लाग्ने हो भने त्यो कम्युनिष्टहरुकै लागी दुर्भाग्य हुने चेतावनीसमेत दिए। 

मञ्चमा रहेका कम्युनिष्ट नेताहरुप्रती लक्षित गर्दै कोइरालाले भने,ू ‘संसदीय व्यवस्था बिरुद्धको लडाईमा लाग्नुहुन्छ भने यो व्यवस्था जोगाउन हामी पनि जस्तोसुकै लडाई लड्न पनि तयार छौँ ।’

विप्लव समुहलाई वार्ता गरेर राजनैतीक प्रक्रियाबाट मुलधारमा ल्याउनुको विकल्प नभएको बताउँदै डा कोइरालाले राज्यले निषेधको बाटो अपनाएर देशमा द्वन्द्व निम्त्याउॅन खोजेको बताए।

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्ष ऋषि कट्टेल,नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष गोपाल किंराती,पुर्व सांसद एकराज भण्डारी,पत्रकार एवम् बाम विष्लेषक नरेन्द्रजंग पिटर लगायतले देशमा अब संसदीय व्यवस्था आवश्यक नरहेको बताए।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.