केन्द्रीय संस्करण

नासुविरुद्ध विशेष अदालतमा आरोपपत्र दायर

person explore access_timeभदौ ३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं- अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले दिव्येश्वरी जग्गा एकीकरण आयोजना सानोठिमि भक्तपुरमा कार्यरत नासु देउमान कडरियाविरुद्ध आज विशेष अदालतमा मुद्दा दायर गरेको छ । जग्गाको लालपुर्जा बनाइदिने भन्दै कडरियाले एक सेवाग्राहीसँग रु ५० हजार घुस लिएको आरोप लगाउँदै आयोगले नियन्त्रणमा लिएको थियो ।

 जग्गाको लालपुर्जा दिने सिफारिश उपलब्ध गराउने प्रक्रियामा आफ्नो जिम्मेवारी, ओहोदा र पदीय दायित्वको ख्याल नगरी सेवाग्राहीसँग घुस मागेको आरोपमा आयोगले आरोपपत्र दायर गरेको हो । यस्तै सुर्खेतको सिम्ता गाउँपालिका–२ देउली–सीर्पा–काफलबोट जोड्ने सडक निर्माणमा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै आयोगले सिम्ता गाउँपालिकका कार्यरत सिभिल सबइञ्जिनीयर शिवशङ्कर पोख्रेल र इञ्जिनीयर नवीन शर्माविरुद्ध आरोपपत्र दायर गरेको छ । 

उनीहरुले सडक निर्माणका क्रममा गलत प्रतिवेदन पेश गरी रु चार लाख ५६ हजार ४३१ बढी भुक्तानी दिई भ्रष्टाचार गरेको आयोगले आरोप लगाएको छ । सोही सडक निर्माण उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष भुवानसिंह ठकुरी, कोषाध्यक्ष टिगा वली र सचिव नन्दसिंह ठकुरीको समेत मिलेमतो पाइएपछि उनीहरुविरुद्ध पनि रु चार लाख ५६ हजार ४३१ बिगो असुल गर्न माग गर्दै आरोपपत्र दायर गरिएको आयोगका प्रवक्ता प्रदीपकुमार कोइरालाले जानकारी दिए । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.