केन्द्रीय संस्करण

मानसिक रोगी युवती गर्भवती भएपछि....

personaccess_timeAug 12, 2019 chat_bubble_outline1

बुटवल– मेरो (गोसाँ) मेरा श्रीमान पैसा कमाउन लाहुर जानुभएको छ । मैले कसरी पेट बोँके ? उनले भन्ने गरेकी छन् । तर उनी पेट बोकेर पनि सुत्केरी हुने अवस्थामा पुगेपछि  अहिले गुल्मीको जिल्ला अस्पताल तम्घास ल्याइएको छ ।  उनी अविवाहित हुन् । अन्दाजी २५ बर्षीया उनी जिल्लाको रेसुङ्गा नगरपालिकावडा नम्वर ११  सिमीचौरकी अविवाहित युवती रुमकली नेपाली (नाम परिवर्तन) हुन् ।

उनी अत्यन्तै विपन्न परिवारकी भएकोले आफ्नै खर्चमा प्रसुति गराउनका लागि अस्पताल लिएर आएको त्यस वडाका वडाध्यक्ष खुमबहादुर रानाले बताए । ‘मैले मेरो रगत दिन परेपनि उनलाई बचाउँछु’ वडाध्यक्ष रानाले भने, ‘मानवअधिकारवादी संस्थादेखि सबै संघ–संस्थालाई पनि यी महिलाको उद्दारका लागि सहयोगको अपिल गर्दछु ।’

उनका अनुसार युवतीको मानसिक सन्तुल ठिक छैन ।  उनलाई कसले गर्भधारण गरायो भन्ने खुलेका छैन ।  वडा सदस्य हुमकला रानाले निकै फकाएर सोधिन् तर उनले कुनै व्यक्तिको नाम लिइनन् । उनले जतिबेला पनि ‘मेरो गोसाँ (श्रीमान) लाहुर जानुभएको छ, म कसरी गर्भवती भएँ ?’ भन्ने गरेकी छन् । उनको अहिलेसम्म कसैसँग विवाह भएको छैन ।

उनका बाबुआमाले दैनिक निमेक मजदूरी गरेर जिविका चलाउने गरेका छन् ।  उनले आफ्नो कल्पनामा रहेको लाहुरे श्रीमान भनिएका ब्यक्ति को हुन् भनेर पत्ता लगाउनका लागि प्रहरी प्रशासनको सहयोग लिने र उनलाई जिल्ला अस्पतालमा सम्भव नभए अरु कुनै अस्पतालमा खर्च जुटाएर पुर्याइने वडाध्यक्ष रानाले बताए ।

वडाध्यक्ष राना नेपाली सेनाका अवकाश प्राप्त सैनिक हुन् । उनी यसअघि पनि यस्ता  मानवीय उद्दार कार्यमा जुट्दै आएका छन् । युवती बढी मात्रामा जथाभावी बाहिर डुल्ने गर्दथिन् । ब्यथा लागेर सडकमा लडेको थाहा पाएपछि वडाध्यक्ष रानाले जिप चालकलाई बोलाएर अस्पताल ल्याएका हुन् । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. Aug. 12, 2019, 4:32 p.m. rajendra malla
    उहा को यो कार्य पढेर निकै मार्मिक भय म
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...