केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकाको नयाँ नीतिः आप्रवासीलाई तुरुन्तै पक्राउ गरेर देश निकाला

person explore access_timeसाउन ७, २०७६ chat_bubble_outline1
Photo: Reuters

अमेरिकाले आफ्नो देशमा बस्दै आएका गैरकानूनी आप्रवासीलाई तुरुन्त देश निकाला गर्न सक्ने भएको छ । अमेरिकी सरकारले अदालतलाई बाईपास गरेर त्यहाँ रहेका आप्रवासीलाई घर फिर्ता पठाउन सक्ने व्यवस्था गरेको हो ।

नयाँ नियमअनुसार आधिकारिता पुष्टी गर्न नसकेका दुई वर्षदेखि अमेरिकामा बस्दै आएका आप्रवासीलाई तुरुन्तै पक्राउ गरेर आफ्नो देश पठाउन लागेको हो । यो नीति मंगलबार सार्वजनिक भएपछि देशभर तुरुन्त कार्यान्वयनमा हुन लागेको बिबिसीले जनाएको छ ।

तरपनि अमेरिकन सिभिल लिवर्टी युनियन(एसिएलयु)ले यो नीतिलाई अदालतमा चुनौति दिने बताएको छ । विशेषगरी मेक्सिकोसँगको दक्षिण सीमाको अवस्थालाई लिएर अमेरिकाले आप्रवासी नीतिमा समीक्षा गर्दै यो निर्णय गरेको हो ।

सन् २०२० मा हुने पुन निर्वाचन अभियानका लागि एक मुख्य विषयका रुपमा राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रपले आप्रवासीप्रति कडा नीतिको योजना बनाएको विश्लेषकले बताएका छन् ।

यो नीति नियम लागु भएपछि अमेरिकामा गैर कानूनी रुपमा बस्दै आएका केही नेपाली पनि प्रभावित हुने बुझिएको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. July 24, 2019, 1 p.m. Udaya
    Aatinu pardaina Nepali dajubhai haru.yo Trump ko chunabi hatkanda ho.Modi le surgical strike gare jastai ho. Prachur manaw adhikar bhaeko America ma yo sambhaw chhaina. Asylum apply ta garekai hola.painchha !!baru BASU FULARA jasta anubhavi lawyer lagaunu.
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...