केन्द्रीय संस्करण

अछामका २ वडा नेपालमै पहिलो पोषणमैत्री वडा घोषणा

person explore access_timeसाउन ६, २०७६ chat_bubble_outline0

अछाम-नेपालमै पहिलोपटक अछामको साफेबगर नगरपालिकाका २ वडा पोषणमैत्री वडा घोषणा भएका छन् । नगरपालिकाको वडा नम्वर १ बैजनाथ र वडानम्वर ६ भागेश्वरलाई पोषण मैत्री घोषणा गरिएको हो । साफेबगर नगरपालिकामा आयोजित संयुक्त कार्यक्रममा पुर्व उपप्रधानमन्त्री भीमबहादुर रावलले पोषणमैत्री नमुना घर प्रदर्शन गर्दै नेपाकै पहिलो पोषणमैत्री स्थानीय शासन वडा घोषणा गरे । पोषणमैत्री घोषणाका लागि पूरा गर्नुपर्ने सबै ७१ वटा सुचक पूरा भएपछि औपचारिक समारोहका विच दुबै वडालाई पोषणमैत्री घोषणा गरिएको जनाईएको छ । 

घोषणा कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि रावलले आजका बालबालिका नै हाम्रो भबिस्य भएकोले उनिहरुलाई पोषणयुक्त बनाउनुपर्ने बताए । घोषणालाई दिगो र टिकाउ बनाउन सबै जनप्रतिनिधिले जनताको विश्वासलाई डग्न दिन नहुनेमा जोड समेत दिए । घरको अन्न खायमा शरिरलाई पोषिलो बनाउने भएकोले अमृत समान घरको अन्न खानुपर्ने बताए ।

साथै नेता रावलले मदिराको कारण समस्या सृजना भएकोले पोषणमैत्री हुनका लागि मदिराको सेवन अन्त्य जरुरी रहेको उल्लेख गरे । साफेबगर नगरले गरेको प्रशन्सनिय कार्यको सम्मान सहित धन्यवाद समेत ब्याक्त गरे । कार्यक्रममा राष्ट्रियसभा सदस्य शेरबहादुर कुवर र सुदुरपश्चिम प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्री कृष्णराज सुवेदी बिशिष्ट अतिथि रहेका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...