केन्द्रीय संस्करण

मुकेश अम्बानीकाे लगातार ११ वर्षदेखि तलब बढेन

personaccess_timeJul 21, 2019 chat_bubble_outline0
Photo: laughingcolours.com

रिलायन्स इन्डष्ट्रिका अध्यक्ष मुकेश अम्बानीले लगातार ११ औं वर्षसम्म आफ्नो तलब प्याकेजमा वृद्धि गरेका छैनन् । सन् २००७– ०९ देखि उनको प्याकेज १५ करोड भारुमा स्थिर छ । कम्पनीको वार्षिक रिपोर्टमा व्यवस्थापन तहमा तलब कम राखेर व्यक्तिगत उदाहरण पेश गर्ने इच्छा जारी गर्दै मुकेश अम्बानीले तलब नबढाएको बताएका छन्  ।

मुकेश अम्बानीका ‘कजिन’ निखिल मेसवानीको प्याकेज बढेर २०.५७ करोड भारु भयो

भारतीय मिडिया भास्करका अनुसार २०१८–१९ मा मुकेश अम्बानीको प्याकेज

तलब भत्ता – ४.४५ करोड भारु

कमिशन    – ९.५३ करोड भारु

अतिरिक्त सुविधा  – ३१ लाख भारु

निवृत्तिभरण रकम      – ७१ लाख भारु

कुल             – १५ करोड भारु

यद्यपि, रिलायन्सका अन्य सबै पूर्णकालीन निर्देशकको प्याकेज पछिल्ला आर्थिक वर्षमा राम्रै तरिकाले वृद्धि भएको छ । मुकेश अम्बानीका कजिन निखिल र हितल मेसवानीको प्याकेज बढेर २०.५७–२०.५७ करोड भारु भएको छ । उनीहरुको प्याकेज सन् २०१७–१८ मा १६.५८–१६.५८ करोड भारु थियो । सन् २०१५–१६ मा निखिलले १४.४२ करोड भने हितलको १४.४१ करोड भारु पाएका थिए । सन् २०१४–१५ मा दुबैको प्याकेज १२.०३–१२.०३ करोड भारु थियो ।

कम्पनीका प्रमुख व्यक्तिमा संलग्न कार्यकारी निर्देशक पी एम एस प्रसादको प्याकेज सन् २०१८–१९ मा १०.०१ करोड भारु भयो । सन् २०१७–१८ मा ८.९९ करोड भारु थियो । रिफाइनरी प्रमुख पवन कुमारले ४.१७ करोड भारु पाए । सन् २०१७–१८ मा उनको प्याकेज ३.४७ करोड भारु थियो ।

मुकेश अम्बानीकी श्रीमती एवं गैर कार्यकारी निर्देशक निता अम्बानीले ‘सिटिङ फिस’ को रुपमा ७ लाख भारु र कमिशनको रुपमा १.६५ करोड भारु पाइन् । सन् २०१७–१८ मा यो झुक्तान ६ लाख र १.५ करोड भारु थियो ।

एसबीआईकी पूर्व अध्यक्ष अरुन्धती भट्टाचार्यलाई कमिशनको रुपमा ७५ लाख भारु दिइयो । उनलाई १७ अक्टोबर २०१८ मा रिलायन्स इन्डष्ट्रिजको बोर्डमा नन–एक्जिक्यूटिभ डिरेक्टरको रुपमा समावेश गरिएको थियो ।

Title Photo: laughingcolours.com

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...