केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकाले इरानका लागि दियो सकारात्मक संकेत, इरानी विदेशमन्त्रीका लागि बाटो खुल्यो

personaccess_timeJul 15, 2019 chat_bubble_outline0

एजेन्सी– अमेरिकी विदेशमन्त्री माइक पोम्पेओले इरानी विदेशमन्त्री मोहमद जाभेद जारिफलाई संयुक्त राष्ट्रसंघीय मुख्यालय भ्रमणको लागि प्रवेशाज्ञा प्रदान गरिएको जानकारी दिएका छन् ।  यो पछिल्लो समाचारले इरान र अमेरिका बीच चलिरहेको पछिल्लो वाकयुद्धका बारेमा सकारात्मक सन्देश जाने अनुमान गरिएको छ । 

इरानी प्रतिनिधिमण्डलका अन्य सदस्यहरूको टोलीसहित आइतबार न्यूयोर्क पुगेका इरानी विदेश मन्त्री जारिफलाई संयुक्त राष्ट्रसंघको मुख्यालय र त्यहाँ रहेको संयुक्त राष्ट्रसंघको लागि इरानी मिसनको कार्यालयसम्म यात्रा गर्न अनुमति दिइइएको पोम्पोओले वासिङ्टन पोस्ट पत्रिकालाई बताएका छन् ।

तर इरानी कूटनीतिज्ञको यो भ्रमणलाई न्युयोर्कस्थित संयुक्त राष्ट्रसंघीय मुख्यालय वरपर मात्र सीमित गराइने भएको पनि अमेरिकी विदेश मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ । 

अमेरिकी कूटनीतिज्ञहरु तेहरानको वरपर भ्रमण गर्दैनन् त्यसैले इरानी कूटनीतिज्ञहरुलाई पनि न्यूयोर्क शहरको आसपास स्वतन्त्र रूपमा भ्रमण गर्नुपर्ने कुनै कारण नदेखिएको पोम्पेओलाई उद्धृत गर्दै सो पत्रिकाले जनाएको छ । 

हालैका केही महिनायता वासिङ्टन र तेहरानबीच सैन्य विवाद सहितको वाकयुद्ध जारी रहेको छ । इरानमाथिको अमेरिकी अमेरिकी नाकाबन्दीका कारण पनि सम्बन्ध बिग्रिएको बताइएको छ । 

उता,आजैमात्र मात्र प्राप्त अर्को एक समाचारमा अमेरिकाले इरानमाथि लगाएको प्रतिबन्ध फुकुवा गरेमा इरान अमेरिकासँग वार्ताको लागि तयार भएको इरानका राष्ट्रपति हसन रौहानीले आइतबार बिहान बताएका छन्। –सिन्हवा
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...