केन्द्रीय संस्करण

काठमाडौं इन्जिनियरिङ क्याम्पसमा ‘दृष्टि २.०’ हुँदै

person explore access_timeअसार १९, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं इन्जिनियरिङ क्याम्पसमा ‘दृष्टि २.०’ तीन दिने प्रर्दशनी आयोजना हुने भएको छ ।

इन्जिनियरिङ्ग क्षेत्रमा राम्रो कलेजको रुपमा चिरपरिचित काठमाडौं इन्जिनियरिङ्ग कलेजले विद्यार्थीहरुमा लुकेर रहेका विभिन्न प्रयोगत्मक प्रतिभाहरु, वैदिक ज्ञानहरु बाहिर प्रस्फुटन गराई राष्ट्रका लागि केही सकरात्मक सन्सि.डिएश पुगोस भन्ने उद्देश्यले यही असार २० गते देखी २२ गते सम्म राष्ट्रिय स्तरको दृष्‍टि २.० को कार्यक्रम संचालन गर्न गईरहेको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनका सभापति पुर्णबहादुर खड्काले बताए।


इन्जिनियरिङ्ग क्षेत्रमा निरन्तर पढाईको साथसाथै दृष्‍टि जस्ता विभिन्न कार्यक्रमहरु निश्चित समयको अन्तरालमा गर्नाले विद्यार्थीको शैक्षिक क्षेत्रका साथसाथै अन्य प्रयोगात्मक प्रतिभा पनि अभिवृद्धि हुने कुरा खड्काले बताए।

उनले उक्त प्रर्दशनीमा विद्यार्थीको सैद्धान्तिक ज्ञानलाई प्रयोगात्मक रुपमा देखाउन लागिएको जानकारी दिए । कार्यक्रममा भूकम्प प्रतिरोधी मोडलहरु, फोटोग्राफी, आर्किटेक्चर प्रतियोगिता, पेपर वृज प्रतियोगिता, रोबोड्रिफ्ट, इलेक्ट्रिकल र इलोक्ट्रोनिक्स सम्बन्धी इनोभेसन लगायत विभिन्न इन्जिनियरिङ विधाका प्रोजेक्टहरुको प्रर्दशनी हुनेछ ।

कलेजमा रहेका ६ वटा संकायगत क्लबहरुले आ–आफ्नो क्लबबाट नयाँ–नयाँ डिजाइन, नयाँ कन्सेप्टका प्रोजेक्टहरु प्रर्दशन गर्ने सभापति खड्काले जानकारी दिए।

कार्यक्रमले इन्जिनियरिङ्ग क्षेत्रका नयाँ आविस्कारहरुलाई ईन्जिनियरिङ्ग पढ्ने वर्ग र आम विद्यार्थीका सिदान्तका कुराहरुलाई प्रयोगात्मक रुपमा ल्याउन सहयोग पुग्ने कुरा कलेजका प्रधानाध्यापक प्रा.हिरेन्द्रमान प्रधानले बताए।

कार्यक्रममा ५० लाखभन्दा बढी खर्च हुने गरी बृहत प्रर्दशनी आयोजना गर्न लागेको आयोजकले बताएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.