केन्द्रीय संस्करण

महोत्तरीमा किशोरमाथि एसिड प्रहार

person explore access_timeजेठ २५, २०७६ chat_bubble_outline1

बर्दिवास–महोत्तरीको  बर्दिवासमा एक किशोर एसिड प्रहारबाट गम्भीर घाइते भएका छन् । घाइते हुनेमा बर्दिबास नगरपालिका वडा–२ का १५ बर्षीय किशोर सुरज मुखिया रहेका छन् । 

शुक्रबार राति १० बजेतिर बर्दिवास चोकबाट घर फर्कने क्रममा अपरिचत व्यक्तिले अनुहारमा छ्यापेको एसिडले सुरज  गम्भीर घाइते भएका हुन् । अहिले उनको बर्दिवास–१४ स्थित शुभस्वस्तिक अस्पतालमा उपचार भइरहेको इलाका प्रहरी कार्यालय बर्दिवासले जनाएको छ ।

मुखिया बर्दिवासचोकमै कवाडीको काम गर्दै आएका व्यक्ति हुन् ।  मुखियालाइ शुक्रबार बर्दिबास चोक नजिकको साघुँरो गल्लीमा अपरिचित व्यक्तिले एसिड छर्केर भागेका इलाका प्रहरी कार्यालय बर्दिवासका प्रहरी निरीक्षक अशोक साहले जानकारी दिए । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. June 8, 2019, 12:59 p.m. न्यायप्रेमी नेपाली
    अपराधिक मानसिकता भएका दुष्टहरुकालागि देश किन यसरी स्वर्ग जस्तो हुँदैछ, अचम्म लाग्छ । जसलाई जे मन लाग्यो त्यही गरेको छ, हिँडेको छ ।देशमा एसिड प्रहार जस्तो जघन्य अपराध, जसले कसैको जिन्दगी नै नरक जस्तो बनाईदिन्छ, को सजाय रहेछ जम्मा दश वर्ष कैद । पीडित जिन्दगीभर रोएर नारकीय जीवन बाँच्न विवस छ, पीडक चाहिँ जम्मा दश वर्ष जेलमा आराम गरेर छाती फुलाउँदै फर्किन्छ । कस्तो बिडम्बना । मेरो विचारमा नियतवस्, योजना बनाएर यस्ता शारीरिक, मानसिक पीडा दिने अपराधीलाई ज्यानमारालाई भन्दा कम सजाय दिइनु हुन्न । प्लस् कानुन नै बनाएर उनीहरुमाथि कठोर शारीरिक यातनाको व्यवस्था हुनु पर्छ । जस्तो- कुटपिट, सिस्नुपानी, कोर्रा, इत्यादि, ताकि आफूले गरेको कुकर्मलाई पल पल झल्झल्ती संझिएर बाँचोस् । पीडितको शरीरलाई भत्भति पोल्ने, अंगभंग वा हत्या नै गराउँने पापीकोलागि अरु के सजाय हुन सक्ला र ? कडा यातनाको व्यवस्था र सोही अनुरुपको जनचेतना जागरण भए यस्ता समस्या केही कम हुोलान्, पीडितले सहि अर्थमा न्याय पाउलान् ।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.