केन्द्रीय संस्करण

अति विशिष्ट पदाधिकारीहरुको निवास क्षेत्र वरिपरि ड्रोन उडाउन निषेध

person explore access_timeजेठ ६, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं– सरकारले अतिविशिष्ट पदाधिकारीहरु राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री, प्रधानन्यायाधीश, सभामुख र राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष लगायतका निवास वरिपरि ड्रोन उडाउन निषेध गरेको छ । सरकारले ड्रोन उडानसम्बन्धी नयाँ कार्यविधि तयार गरी अति विशिष्ट पदाधिकारीहरुको निवासको १ किलोमिटर दूरीभित्र ड्रोन उडाउन निषेध गरेको हो ।

सरकारले ल्याएको कार्यविधिअनुसार विशिष्ट पदाधिकारीहरुको निवासका अलवा मुलुकको प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबार, उपत्यकाका माइतीघर मण्डला, भक्तपुर,ललितपुर र काठमाडौं दरबार स्क्वायर, स्वयम्भुनाथ, बौद्धनाथ,बुढनिलकण्ठ लगायतका विश्व सम्पदा सूचीमा सूचीकृत पुरातात्विक क्षेत्रहरुमा समेत ड्रोन उडाउन निषेध गरिएको छ ।

कार्यविधिमा ड्रोन उडानका लागि नेपाललाई ३ क्षेत्रमा वर्गीकरण गरिएको छ । त्यसमध्ये अति संवेदनशील क्षेत्रमा ड्रोन उडान निषेध गरेको छ । त्यस्तै सेना, सशस्त्र वा नेपाल प्रहरीको मुख्यालय, अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल वरिपरि पनि ड्रोन उडाउन निषेध गरिएको छ भने दुई देशबीचको सीमा क्षेत्रमा ५ किलोमिटर सम्म ड्रोन उडान निषेध गरिएको छ ।

वर्गीकरण गरिएका अति संवेदनशील, मध्यम र सामान्य क्षेत्रमध्ये मध्यम क्षेत्रमा उडान भर्न सरकारको पूर्व स्वीकृति लिनुपर्छ भने सामान्य क्षेत्रमा पूर्वस्वीकृत लिनुपर्ने छैन । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...