केन्द्रीय संस्करण

गणतन्त्र र संघीयताको विषयमा पनि जनमत संग्रह गरिनुपर्छ: शशांक कोइराला

person explore access_timeचैत ६, २०७५ chat_bubble_outline3

काठमाडौं–नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री डा.शशांक कोइरालाले हिन्दु राज्यको पक्षमा पुनः वकालत गरेका छन् । बुधबार काठमाडौंको टोखास्थित आफ्नै निवासमा होलीको अवसर पारेर आयोजना गरिएको शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रममा बोल्दै उनले सो कुरा बताएका हुन् ।

काँग्रेस महामन्त्री कोइरालाले गणतन्त्र र संघीयताको विषयमा पनि जनमत बुझ्न जनमत संग्रहमा जानुपर्ने प्रस्ताव अघि सारे ।  धेरैजसो हिन्दु धर्मालम्बीहरुले सांसदमा निर्वाचित गराएकाले पनि उनीहरुको माग अनुसार आफूले हिन्दु राज्यको पक्षमा अडान लिएको पनि स्पष्ट पारे ।

राज्य धर्म निरपेक्ष र सापेक्ष दुवै हुन नसक्ने उल्लेख गर्दै महामन्त्री कोइरालाले धार्मिक स्वतन्त्रतासहितको हिन्दु राष्ट्र स्थापनाका लागि जनमत संग्रह गर्न सरकारलाई आवश्यक दवाव दिन पनि सबैलाई आह्वान गरे । उनले आफ्नो पार्टी जनताले चाहेमा गणतन्त्र, संघीयता र धर्म निरपेक्षताको विषयमा जनमत संग्रहमा जान तयार रहेको पनि बताए ।

फरक प्रसंगमा महामन्त्री कोइरालाले पार्टीको विभागहरु तत्काल गठन गर्न पनि सभापति शेरबहादुर देउवासँग दवाव दिए । उनले पार्टीलाई एकतावद्ध बनाएर लैजानुपर्ने आवश्यक्ता पनि औंल्याए । कम्युनिष्टहरु एकजुट भएका बेला पार्टी भित्रको एकता नहुने हो भने आगामी निर्वाचनमा पनि काँग्रेस विजयी हुन नसक्ने महामन्त्री कोइरालाको बुझाई छ ।

महामन्त्री कोइरालाले पार्टी भित्रको एकताको पक्षमा आफूले पहल गर्दै आएको पनि स्मरण गराए ।

कमेन्ट

 1. March 21, 2019, 6:36 a.m. वीर गोर्खाली
  यी कंग्रेस्सी डाक्टर नेता शशांक राजनीतिमा अयोग्य रहेछन् अन्यथा यिनले नेपाली जनताको दशकौंदेखिको जन-आन्दोलनको उपलब्धि गणतन्त्र-नामको प्रजातन्त्र र हिन्दु धर्मावलम्बीहरुलाइ खासै केहि हानी नगरेको धर्म-निरपेक्ष्यताको बिषयमा त्यहि बेला जुन बेला सिके राउत जस्ता मात्रीद्रोही बिखन्डनकारी मधिसे कपुतले आत्म-रतिमा फेस-सेविंगको लागि तराइ (मधेश होइन) मा जनमत संग्रह हुने भयो भनेर फेक न्युज को प्रोपागांडा चलाई बन्द कोठामा रमाई रहेका छन्| यी डाक्टर शंशांक आँखाहरु जाँच्न मात्र काम लाग्छन, कहिले देउबाको पुच्छर भयर, कहिले भ्रस्ट हत्यारा खुमेको हिन्दुवादी भुत बन्न खोजेर केवल जनताको भाबुक भोट पाउनको लागि यो बेतुक, बेकाम र बेकारको मांग लियर आफ्नो मुखमा मातृ-भुमि नेपाल माताको कालो थप्पड खान नपुगेको जस्तो छ|
 2.  0 Reply
 3. March 21, 2019, 2:56 a.m. Lok
  एक पटक चुनाव हार्दैमा आफ्नै नेतृत्वको सरकार मार्फत घोषणा गरिएको भन्ने गणतन्त्र, संघियता र धर्म निरपेक्षता सहितको संविधान बिपरित पुन: जनमतसंग्रहको पक्षपाती छौँ भन्ने शब्द ओकलेर चर्को स्वरमा चिच्चाउन थाल्नु के सदाको लागी नेपाली काँग्रेस नेपालबाट बढारिदै छ भन्ने हो ?
 4.  0 Reply
 5. March 20, 2019, 8:11 p.m. Tilak Shrestha
  Great! Finally, Congress going to represent people.
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...