ad
केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

बढ्दै लापरवाही, फैलिँदै कोरोना

person explore access_timeचैत २३, २०७७ chat_bubble_outline0

 

छिमेकी मुलुक भारतमा दैनिक रेकर्डस्तरमा कोरोना संक्रमितहरु फेला परिरहेका छन् । संक्रमण व्यापकरुपमा फैलन थालेपछि देशका विभिन्न स्थानमा पुनः लकडाउन लागू गर्न शुरु भइसकेको छ । भारतमा लकडाउन सुरु हुन थालेपछि यतिबेला भारतमा काम गर्न पुगेका नेपालीहरु पनि धमाधम स्वदेश फर्कन थालेका छन् । भारतबाट फर्किने धेरैमा कोरोनाभाइरसको संक्रमण पुष्टि भइरहेको छ ।

 


 

 


 

भारतमा संक्रमण फैलिरहँदा नेपालमा पनि संक्रमण फैलने चिन्ता जनस्वास्थ्यविद्हरुले व्यक्त गरिरहेका छन् । किनभने विगतमा पनि त्यही ट्रेन्ड देखिएकै हो । अझ भारतमा नयाँ प्रकारको कोरोनाभाइरस फेला परेको पुष्टि भइसकेको छ । कोरोनाभाइरसको नयाँ भेरिएन्ट अझ बढी संक्रामक र घातक भएको वैज्ञानिकहरुले बताइरहेका छन् । नेपालमा भारतको जस्तो अवस्था हुन नदिनका लागि यतिबेला हामीले निकै सचेत हुन जरुरी छ । स्वास्थ्य मापदण्डलाई कडाइका साथ पालना गर्ने र अनावश्यक भीडभाडमा नजानेलगायत न्यूनतम नियमहरु पालना गर्न आवश्यक छ ।

 


 

तर, यहाँ लापरवाही बढ्दो छ । भीडभाडमा, सार्वजनिक यातायातमा पनि मास्क नलगाइ मानिसहरु बिन्दास तरिकाले हिँडिरहेका हुन्छन् । न्यूनतम स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गर्नेहरु पनि कमै छन् । त्यही भएर पछिल्ला दिनहरुमा नेपालमा पनि बिस्तारै कोरोनाभाइरस संक्रमणको ग्राफ बिस्तारै उकालो लाग्दैछ । हामी कति लापरवाह बनिरहेका छौँ, हेरौँ केही तस्विरहरुः

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.