केन्द्रीय संस्करण

बैंकले ब्रोकर लाइसेन्स पाउने भएपछि शेयर बजारमा उछाल, १४९ कम्पनीको मूल्य बढ्यो

person explore access_timeअसार २३, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । बैंकका सहायक कम्पनीलाई ब्रोकर लाइसेन्स दिन सिफारिस गरिएसँगै शेयर बजारमा उछाल देखिएको छ । मंगलबार नेपाल स्टक एक्सचेञ्ज परिसूचक (नेप्से) करिब ३८ अंकले बढेर १३३६ अंकमा पुगेको हो । अघिल्लो दिन पनि करिब ३३ अंकले बढेको थियो । सो दिन कारोबार रकम समेत बढेर १ अर्ब २१ करोड रुपैंया पुगेको छ । 

मंगलबारको कारोबारमा सबै परिसूचक र उपसुचकसहित नेप्से परिसूचक २.९२ प्रतिशतले बढेको छ । उपसूचकमध्ये सबैभन्दा बढी होटल परिसूचक ८.८८ प्रतिशतले बढेको छ । त्यस्तै निर्जीवन बीमा ६.६२ प्रतिशतल बढ्दा अन्य परिसूचकको वृद्धिदर भने औसत नजिक नै देखिएको छ ।

सो दिन २३ वटा कम्पनीको शेयरमूल्य ९ प्रतिशत भन्दा धेरैले बढेको छ । सो दिन १७८ शेयरको स्क्रिपको कारोबार हुँदा १९ वटाको मूल्य घटेको छ । १० वटा कम्पनीको मूल्य बराबर रहँदा बाँकी १४९ कम्पनीको शेयर मूल्य बढेको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.