केन्द्रीय संस्करण

चिनियाँ राष्ट्रपतिका आलोचक प्राध्यापक झंगरुन पक्राउ

person explore access_timeअसार २३, २०७७ chat_bubble_outline0

चीनको राजधानी बेइजिङमा प्रहरीले सोमबार राष्ट्रपति शी जिनपिङका कडा आलोचक जू झंगरुनलाई उनको घरबाट पक्राउ गरेको छ । जू शिघुवा युनिभिर्सिटीमा कानूनका प्राध्यापक हुन् । उनका साथी गेंग जियोओनानले गत महिना जूको एउटा किताब न्यूयोर्कमा प्रकाशित भएको जानकारी दिए । यसमा जिनपिङ र उनको कम्युनिष्ट पार्टीको शासनको तिखो आलोचना गरिएको छ ।

किताबमा १० राजनीतिक निबन्ध छन् । यसै किताबका कारण जूलाई पक्राउ गरिएको हो । यसअघि स्थानीय मिडियामा जूलाई घरमा नजरबन्द गरिएको समाचार प्रकाशित भएको थियो । जूले आफ्नो एक निबन्धमा चीनमा जिनपिङको ‘वन म्यान सत्ता’ का कारण कोरोना बढेको आरोप लगाएका थिए ।

अर्को एक निबन्धमा चीन माओत्से तुङको अधिनायकवादी शासनतर्फ उन्मुख भएको उनले आरोप लगाएका छन् ।  

स्रोतः अलजजिरा

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.