केन्द्रीय संस्करण

संविधान संशोधन विधेयक दर्ता गराउन जसपा नेपाल पुग्यो संसद सचिवालय

person explore access_timeजेठ १९, २०७७ chat_bubble_outline0

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) संविधान संशोधनको छुट्टै प्रस्ताव दर्ताका लागि संसद सचिवालय पुगेको छ ।

सरकारले संसदमा नेपालको संविधानको अनुसूची ३ मा रहेको नेपालको निशान छापभित्र अंकित नेपालको नक्सालाई नेपालको वास्तविक सीमा अनुरुप मिलाउन आवश्यक भएको भन्दै संशोधनका लागि प्रस्ताव पेस गरेपछि जसपा नेपालले पनि विगतदेखि उठाउँदै आएको विभिन्न मागलाई समेटेर छुट्टै प्रस्ताव दर्ताका लागि संसद सचिवालय पुगेको हो ।

यसअघि तत्कालिन राजपा नेपालका नेताहरु मात्र विधेयक दर्ताका लागि सचिवालय पुगेका थिए । तर विधेयकको फर्म्याट नमिलेको र यो विधेयकको बारेमा सभामुख अग्नि सापकोटासँग छलफल गर्ने भनेर राजपा नेपालका नेताहरुलाई सचिवालयले फिर्ता पठाइए दिएको थियो ।

त्यसपछि तत्कालिन समाजवादी पार्टीले दुई पार्टी मिलेर जसपाकै तर्फबाट विधेयक दर्ता गराउने भनेपछि शनिवार पार्टीभित्र छलफल भएको थियो ।

जसपालेले भाषा, नागरिकता, प्रदेशको सीमांकन परिवर्तनलगायतका विषयमा संविधान संशोधन हुनुपर्ने माग गर्दै आएको छ।  

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.